We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Strony intenetowe a prawo prasowe w polsce

husarz
01-09-2007, 22:04
I z niecierpliwością czekam, na odpowiedź drugiego pytania. Czy zagranicznego hostingu nie obejmuje nasze polskie prawo prasowe.

Bo wtedy jak mniemam i wasza strona byłaby nie legalna O.o, chyba że ją zarejestrowaliscie...

Pozdrawiam

husarz
31-08-2007, 23:33
Dziękuję uprzejmie

kamil
31-08-2007, 22:32
Cytat Napisał husarz
Mogę jedynie domyślać się że chodzi o francuski hosting, jednakże wolałbym mieć pewność.
Dokładnie tak. Serwery znajdują się we Francji, czyli hosting jest zagraniczny.

husarz
31-08-2007, 15:16
Cytat Napisał Łabędź
60free jest jedną z usług ovh.fr.pozdrawiam
Czyli jest to zagraniczny hosting, czy nie ? Przepraszam, że tak pytam, ale nie jestem specem w dziedzinie komputerów, i nie wiem co oznacza termin ovh.fr. Mogę jedynie domyślać się że chodzi o francuski hosting, jednakże wolałbym mieć pewność.

Pozdrawiam

Łabędź
31-08-2007, 13:34
Cytat Napisał husarz
Witam
Priorytetowo czy to zagraniczny hosting, i czy (jeśli wiecie) czy to prawda że zagranicznego hostingu nie obejmuje prawo.
60free jest jedną z usług ovh.fr.

Jak to ma się do polskiego prawa to nie mam pojęcia
Bo czy 'lub czasopismo' redagowane przez polaka, wydawane przez zagranicznego wydawce ale dostępne w polsce musi być rejestrowane?

Trzeba się zapytać prawnika.

Damy znać.

pozdrawiam

husarz
31-08-2007, 12:39
Witam

Przestudiowałem jak mniemam FAQ, i wszelkie pomoce, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem. Dlatego zadam je tutaj z nadzieję na otrzymanie odpowiedzi, ponieważ kontakt mailowy urwał się wraz z wysłaniem przezemnie wiadomosci do was. Mianowicie, moje pytanie brzmi. Czy oferta 60free dotyczy hostingu zagranicznego? . Pytam się o to ponieważ w świetle przestarzałego Polskiego prawa prasowego, strona internetowa traktowana jest jak dziennik, i trzeba ją rejestrować w sądzie, za opłatą 40 zł pod groźbą dużej grzywny lub więzienia. Moim zdaniem bezsensowny nakaz, zwłaszcza dla użytkowników którzy nie prowadzą dużych portali, a dla satysfakcji zamieszczają swoje artykuły, niekomercyjnie w internecie. Jednakże, po przeczytaniu w sieci wielu wiadomosci, znalazłem informację, nie wiem jeszcze czy prawdziwą, że nakaz nie obejmuje autorów stron którzy mają swoją domenę/blog czy też coś co dokonują aktualizacji częsciej jak raz do roku, na zagranicznym hostingu. Dlatego chciałbym się dowiedzieć 2 rzeczy. Priorytetowo czy to zagraniczny hosting, i czy (jeśli wiecie) czy to prawda że zagranicznego hostingu nie obejmuje prawo.

Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź.