We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Strony internetowe do rejestracji


Drago
08-10-2007, 16:10
http://gothix.nmj.pl/index.php oto moja stronka dołączajcie!

wwwwww
15-09-2007, 02:11
hi mariano pracowalem w sadzie niezle tam sie maja, bo pieniazki z rzadu yo moga kupowac sobie sprzety

mariano
30-08-2007, 08:19
Z drugiej strony wyroki Sadu Najwyzszego dzialaja troche na zasadzie prawa precedensowego. Wyobraz sobie, ze jestes prokuratorem i sad pierwszej instancji wydaje wyrok przeciwny do podanego powyzej. Jesli bardzo Ci zalezy na wygraniu sprawy (bo np. dostales zlecenie od min. Ziobro, zeby zalatwic jakiegos antyrzadowego sajta), mozesz sie odwolac - jesli sad apelacyjny rowniez podtrzyma wyrok, zlozysz kasacje do Sadu Najwyzszego, ktory bedzie mial ostatnie zdanie. Jest niemal pewne, ze SN wyda wyrok zgodny ze swoimi poprzednim orzeczeniem.

Łabędź
29-08-2007, 17:12
Na szczęście nasze prawo nie jest precedensowe.

Zginie w tłumie innych potworków prawnych

pozdrawiam

barytholomew
29-08-2007, 17:03
Właściciele stron internetowych muszą je zarejestrować, jeśli nie chcą być ścigani przez prokuraturę. To efekt ostatniego postanowienia Sądu Najwyższego

Prokuratorzy coraz chętniej ścigają autorów stron internetowych za to, że nie zarejestrowali ich w sądzie jako dziennik lub czasopismo. Przekonał się o tym m.in. Leszek Szymczak, prowadzący serwis GazetaBytowska.pl, który został oskarżony o prowadzenie serwisu bez rejestracji. Organy ścigania zajęły się nim, ponieważ nie usunął z forum komentarzy internautów na temat komornika, o którym program wyemitowała TVN.

Szymczak czeka na wynik apelacji. W pierwszej instancji sąd w Słupsku co prawda umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, ale jednocześnie uznał, że oskarżony rzeczywiście złamał prawo, gdyż nie zarejestrował swej strony. To samo dotknęło wydawców serwisu "Szycie po przemysku". Co ciekawe, oni próbowali zarejestrować serwis, ale sąd im odmówił. A później prokuratura zaczęła ich ścigać za... brak rejestracji.

Ta sprawa doczekała się niedawno postanowienia Sądu Najwyższego. Może ono wstrząsnąć polskim Internetem. Wprawdzie sąd oddalił kasację prokuratury, gdyż uznał, że skoro wydawcom odmówiono zarejestrowania tytułu, to nie można ich teraz za to karać. Z drugiej strony doszedł do wniosku, że strony WWW muszą być rejestrowane tak samo jak czasopisma papierowe.

Co istotniejsze, dotyczy to zarówno profesjonalnych portali informacyjnych, jak i np. amatorskich stron ze zdjęciami rodzinnymi. - Zgodnie z prawem prasowym treść nie ma znaczenia do uznania publikacji za prasę - tłumaczy "Rzeczpospolitej" sędzia SN Jacek Sobczak, który był sprawozdawcą w opisanej sprawie. W praktyce oznacza to, że jeśli strona jest aktualizowana częściej niż raz w tygodniu, powinna zostać zarejestrowana jako dziennik. Jeśli rzadziej, ale przynajmniej raz w roku - jako czasopismo. Autorowi strony za brak rejestracji grozi grzywna, a nawet kara ograniczenia wolności.

źródło: http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki...trona_a_3.html