We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Brak polskich znaków

mariano
07-03-2008, 14:49
Fakt, masz racje, to nie wina komponentu, tylko w ogole calej Joomli. Mozesz obejsc problem recznie edytujac plik easygb.xml (przed instalacja komponentu). Np.:

Kod:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `#__easygb` (
          `id` int(11) NOT NULL auto_increment,
          `date` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
          `content` text NOT NULL,
          `name` varchar(255) NOT NULL default '',
          `location` varchar(255) NOT NULL default '',
          `email` varchar(255) NOT NULL default '',
          `homepage` varchar(255) NOT NULL default '',
          `rating` tinyint(1) NOT NULL default '0',
          `ip` varchar(15) NOT NULL default '',
          `browser` varchar(255) NOT NULL default '',
          `published` tinyint(1) NOT NULL default '0',
          `activated` tinyint(1) NOT NULL default '0',
          PRIMARY KEY  (`id`)
        ) DEFAULT CHARSET=utf8

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `#__easygb_captcha` (
          `id` int(11) NOT NULL auto_increment,
          `code` varchar(255) NOT NULL default '',
          `generated` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
          PRIMARY KEY  (`id`)
        ) DEFAULT CHARSET=utf8

(Tzn. dodalem "DEFAULT CHARSET=utf8" do tabel).

To chyba joomla powinna wiedziec, w jakim kodowaniu zostala zainstalowana i dodawac odpowiedni tag przy "CREATE TABLE". Ale chyba wymagam za wiele od tego swiatowej klasy oprogramowania.

kkafara
07-03-2008, 14:07
no, nie wiem, czy to tylko wina komponentu (bo z wszystkimi się tak dzieje) - wszystkie z oficjalnej strony joomli. no i jeszcze na innych serwerach widziałem, że działają dobrze.

mariano
06-03-2008, 10:39
Niestety kiepskie komponenty moga instalowac sie z blednym kodowaniem. Wyglada na to, ze zainstalowales kiepski komponent.

kkafara
05-03-2008, 17:13
mam pytanie, odnośnie joomli.
zainstalowałem ją przez managera, i jest utworzona w kodowaniu utf-8.
phpmyadmin'a mam ustawione tak:
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

jednak gdy teraz próbuję zainstalować jaki kolwiek komponent do joomli, (nie ważne, czy jest kodowany na ISO, czy UTF-8 - ale większość pobierałem w utf-8), zawsze kodowanie głównej tabeli zmienia się na: latin1_swedish_ci i zamiast polskich liter mam "?".
jak i co można zmienić, aby komponenty instalowały się (najlepiej) w utf-8?
moje konto: ulksgrabowka.ovh.org

z góry dzięki za radę.

kuba8
14-10-2007, 19:48
solution http://forum.ovh.pl/showthread.php?p=27179#post27179

mariano
03-10-2007, 15:58
Wyslalem Ci kiedys na ten temat prywatna wiadomosc na forum (zob. link w prawym gornym rogu). Odpisz mi.

wirtuallain
03-10-2007, 15:21
Naprawdę bardzo ciężko uzyskać tu konkretną pomoc. Jeśli jest taka możliwość proszę napisać co i gdzie dokładnie mam zmienić żeby to działało. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. moje gg 1809538.

wirtuallain
27-08-2007, 22:45
Czy ponowna instalacja CMS rozwiąże problem? Nie za bardzo wiem co mam teraz zrobić żeby było dobrze...Nie chciałabym robić wszystkiego od początku...
Zaznaczam że instalowałam joomla poprzez waszą instalację modułu... Więc nie wiem gdzie popełniłam błąd...

sLoDkI
27-08-2007, 21:16
Cytat Napisał wirtuallain
Pozmieniali coś i nawet nie raczą pomóc.
Te zmiany dają Wam - użytkownikom o wiele wydajniejsze serwery, nowe usługi, oraz lepszą platformę.
Raczymy, aczkolwiek nie możemy odpowiadać za błędy wszystkich użytkowników.
Na prawie 90 tys. kont 60free znalazło się kilka na których użyto wadliwych wersji CMS, czy poprostu popełniono błędy przy ustawieniach.

pozdrawiam.

sLoDkI
27-08-2007, 21:12
Ależ raczymy pomóc, jak zawsze

A więc problem leży w błędach implementacji Joomla (głównie, aczkolwiek zdażyły się też inne CMS), lub ew. błędach ich konfiguracji.
Znaki w bazie były kodowane (zazwyczaj) jako UTF8, przy jednoczesnym ustawieniu kodowania bazy na latin1 lub inne. W wyniku tego przy tworzeniu backupu lub dump'a bazy dane zostały niepoprawnie przekodowane (niestety - bezpowrotnie).

Zalecam ustawienie domyślne kodowania (na poprawne - takie w jakim zapisywane są znaki w bazie) w CMSie, lub jeżeli tego nie umożliwia - zmianę na inną wersję czy użycie zupełnie innego CMS'a w celu uniknięcia tego typu nieprzyjemności na przyszłość.

pozdrawiam.

wirtuallain
27-08-2007, 16:51
Ze swoim problemem zwróciłam sie do obsługi i poradzili mi żebym opisała swój problem na forum. Pozmieniali coś i nawet nie raczą pomóc.

gilbeert
27-08-2007, 15:11
Mam ten sam problem z http://zespol-plus.ovh.org/ na joomla.
Być może źle zrobiłem stronę, bo nie mam doświadczenia.
Proszę o wskazówki czy można to odkręcić i ew. jak.

Wydaje mi się, że na stronie zawsze miałem

a w mySQL
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

Z pomoc@ovh.pl uzyskałem odpowiedź
Problem ten mógł pojawić się po interwencji przenoszenia kont 60free na nowe serwery. Jeśli miał Pan ustawione różne kodowanie, to problem pojawił się dopiero po przeniesieniu kont. Już wcześniej kodowanie było nieprawidłowe. Ważne jest tu kodowanie w bazie oraz kodowanie danych, kodowanie tabel. Kodowanie domyślne tabel musi być takie samo, jak kodowanie znaków zapisywanych w tych tabelach. Proszę sprawdzić to ze swojej strony.
i odnoszę wrażenie, że więcej szczegółów już nie wycisnę, a ja nadal nie wiem co z czym porównać, co ew. zmienić żeby przywrócić ogonki i jak wprowadzać dane, żeby w przyszłości kodowanie się nie rozjechało.

Do tej pory zawartość strony była wprowadzana z administratora joomla, który ustawia mi się na UTF-8 oraz poprzez bezpośrednią edycję zawartości strony po zalogowaniu przez jej właściciela.

wirtuallain
25-08-2007, 09:51
Witam,

na mojej stronie http://sportrembertow.ovh.org/
nagle zniknęły polskie znaki. Od jakiegoś czasu nie robiłam nic z tą stroną bo brakowało mi czasu i kiedy wczoraj chciałam się za nią wziąć zobaczyłam że w miejscach polskich znaków są znaki zapytania. W czym tkwi problem?