We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

QMail Server

coolos
13-12-2007, 13:02
U mnie niestety poczta smtp nie wysyła poprawnie wiadomości do op.pl i o2.pl

xbitdesigns
05-12-2007, 11:10
Pisze tutaj poniewaz nie chce zakladac nowego tematu gdyz moj problem jest bardzo podobny.

Moj Qmail wysyla maile bez problemu, natomiast nie chce ich odbierac.

Testowalem na moim koncie GMAIL.

Najciekawsze jest to, iz zaraz po instalacji gentoo i przeniesieniu pierwszej domeny na dnsy dedyka Qmail nie dzialal. Nie bylo skryptu uruchamiajacego. Ok - google -> znalazlem skrypt rc, dalem w panelu sciezke do niego - dziala. Odebralo kilka maili od automatu z mojego serwera. Aktualnie qmail nie dziala gdy chce odebrac poczte piszac do drugiego adresu w tej samej domenie (admin@domena... >> postmaster@domena....)

Nie wiem co mam zrobic. Wszystkie konta pocztowe byly zakladane przez Ovh Virtual Hosting Management.

----
Czuje sie troszeczke zaniepokojony brakiem odpowiedzi.

MaTraX
04-11-2007, 18:58
Pewnie to nie wchodzi w grę w każdym przypadku, ale ja nie mogac sobie poradzić z wywalającym się co chwilę qmailem, skozystałem z pomocy specjalisty. Oczywiście (niestety) odpłatnie, ale gdyby ktoś potrzebował - polecam Pana Piotra Załuskiego z netina.com.pl - teraz poczta smiga jak przeciąg.

thom
19-10-2007, 16:40
właśnie pusciłem mejla w tej sprawie na pomoc@ i dostałem odpowiedź "problem po stronie pańskiego serwera dedykowanego" - fajnie. mam zrobiony według mojego opisu Qmail z rblsmtpd. Patrzę w logach pod kątem adresu email i IP - w logach nie mam komunikatu o odrzuceniu wiadomości (!!), inne mejle dochodzą ale z serwerów home.pl nie. Aby było śmieszniej DNSy mam zarejestrowane właśnie na home.pl. Co jest grane!?

zebol
20-08-2007, 15:40
Całą dystrybucje OVH o kant D.... rozbić.
Wszystko się sypie.

Nie ma to jak podstawowa instalacja Gentoo.

zebol
20-08-2007, 12:46
co może być przyczyną że nie dochodzą do mnie maile z niektórych serwerów ?
Wysłałem do siebie z różnych kont maile i żaden nie dotarł.
Coś jest nie tak - ale gdzie ?

QMail Server jest aktywny.