We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[Tibia] Czy bedzie działać Dedykowany?

Gesior
20-08-2007, 12:32
Ja znam gre Tibia.
"stworzyłem własnego ots'a pod 7.6 tibie i Czy ktoś wie czy na windows 2003 starter będzie działać ots pod hml pod Windows XP professional działa idealnie."
1. Nie "ots pod hml" tylko "ots pod xml".
Jesli sam stworzyles OTSa to masz jego kod (pliki .cpp i .h), wiec mozesz odpalic go pod Linuxem, a nie tylko pod windowsem. Jak to zrobic? Przeczytaj poradniki:
Ots na Linuxie [dedyk.] bez kompilacji
i reszte pytan co do OTS i serverow dedykowanych zadawaj juz na tamtym forum, bo tutaj raczej odpowiedzi nie otrzymasz.
Jesli Windows 2003 jest tak dziurawy jak XP to raczej nie stawiaj na nim servera tibii. Na malo popularny OTS gracze probuja sie wlamac 10-20 razy dziennie wykorzystujac bledy servera tibii (w wersji 7.6 tych bledow jest setki, np. gracz z programem ktory mozesz znalezc w google moze uzyskac wieksze prawa na serverze tibii, niz sam admin) oraz innego oprogramowania na nim odpalonego. Na servery na ktorych gra po 50-100 osob tych prob wlaman moga byc setki, wiec jesli nie znasz sie na zabezpieczeniach to pora zaczac sie uczyc
2. SLA - gwarantowana jakosc polaczenia, czyli ping nie powinien skakac za bardzo, a lacze powinno byc dostepne przez 99.9% czasu.
bez SLA - bez gwarantowanej jakosci polaczenia, czyli jak bedzie duze obciazenie łącza wieczorem (18-22) to ping moze zaczac skakac.
Jesli masz zamiar hostowac jakas gre, np. serwer Tibii to oczywiscie musisz wybrac lacze SLA co nie powinno stanowic problemu. Ja w swoich testach nie widzialem, zeby jeden uzytkownik wykorzystal powyzej 50kb/s, czyli na 1 mb polaczeniu bez najmniejszych lagow moze grac 20 osob (jezeli na serwerze nie ma jakiejs masakry to moze grac spokojnie 40 osob na 1 mb/s), lacze SLA przy najtanszym serverze ma 5mb/s wiec starcza na 100-200 osob przy czym zaden z tanszych serverow nie ma szans wytrzymac 200 graczy ze wzgledu na zbyt mala moc procesora.
3. Sa rozne programy, nie wiem jakie do zarzadzania serverem z windowsem, ale ogolnie zarzadzanie takim serverem jest dosc skomplikowane. Ja tez chce miec wlasny server tibii w OVH lub innej serverowni, ale najpierw pare tygodni musze poswiecic na nauke podstaw Linuxa i zarzadzania nim przez internet. Gdyby to bylo proste to OTSow bylyby setki, a tak kazdy kto tworzy swoj server staje na etapie "gdzie go hostowac", bo w domu lacze za slabe i koszty za duze, a w serverowni wszystko dobre tylko trzeba umiec server obsluzyc
Wiec zanim zaczniesz kombinowac z stawianiem servera musisz sie nauczyc obslugi Linuxa i podstaw C++

Vinox
16-08-2007, 14:12
Witam mam pytanie może ktoś zna gre Tibia stworzyłem własnego ots'a pod 7.6 tibie i Czy ktoś wie czy na windows 2003 starter będzie działać ots pod hml pod Windows XP professional działa idealnie.

2 pytanie co oznacza sl albo bez sla??

3 pytanie Jakis jest program przez który łącze się z komputerem sam muszę pobrać czy oni dają jakiegoś linka?? i passowd