We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Qmail - stałem się zoombie - spam zawiesza serwer

mobit
09-08-2007, 06:37
No udało się wszystko zrobić za pomocą queue-repair!
W opisie jest: # /etc/rc.d/init.d/qmail stop
a powinno być przy mojej konfiguracji: # /etc/init.d/qmail stop
A poza tym OK.
Dzięki raz jeszcze!

mobit
09-08-2007, 03:27
To się akurat udało, ale później ponownie próbowałem uruchomić i nie wychodziło. Na szczęście przeczytałem twojego e-maila i zastosuję się do rady. Dzięki!

kamil
08-08-2007, 16:48
Na 100% musisz zatrzymać qmaila na czas rozwiązania problemu. Inaczej serwer można od razu wyłączyć z prądu :/ Jeżeli jest tak przeciążony, że nie masz dostępu z konsoli/panelu www, to uruchom go i działaj w rescue. Jeżeli nie jest jeszxze tak źle, to pracuj zdalnie - komenda qmail stop. Następnie zabierz się do rekonstruowania kolejki. Więcej informacji znajdziesz tutaj

mobit
08-08-2007, 10:14
Mam w kolejce ponad 20tys. e-maili. Wszystko amerykańskie adresy typu z yahoo na yahoo itp. Nie potrafię zablokować ich napływu, a powowodują, że przy małym RAM(256MB) scannery antyspamowe przeciążają serwer (load dochodzi do 250).
Awaryjnie mógłbym nawet zablokować qmaila by w ogóle nie było poczty ale chociaż strony działały, ale nawet w ksiażce o qmailu wszystko jest inaczej, a stopowanie z webmina nie działa.