We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

MySQL-Front - czy udało się komuś podłączyć do bazy ??

pala
29-07-2007, 15:05
Ważne:
----------
Jedynie nasze serwery mogą się połączyć z serwerem MySQL.
Każde inne połączenie będzie miało następujący błąd:
Warning: MySQL Connection Failed: Host "ip.twoje.połączenie"
is not allowed to connect ...
Stąd używanie zewnętrznych programów odpada.

technikps
29-07-2007, 12:29
1000gp to pewnie jakiś serwer virtualny.... no tak a ja sie zatrzymałem na dedykowanych, a oferty na OVH na serwery wirtualne jeszcze nie przestudiowalem... ale pewnie zasada podłączenia innego programu z zewnątrz powinna być podobna
ale jakby nie było może się to komuś przyda

pala
29-07-2007, 12:13
To bardzo ciekawe, ale jak to się ma do 1000gp?

technikps
29-07-2007, 03:58
Ja zrobiłem to tak.
Programów do obsługi MySQL jest bardzo dużo komercyjnych i niekomercyjnych. Ja użyłem MySQL Control Center, można chyba pobrać z http://sourceforge.net/projects/mysqlcc/ można też poszukać na google, oczywiście.
Aby się podpiąć do serwera MySQL należy podać adres i port na który baza nasłuchuje czyli IP serwera lub nazwe hosta, a zazwyczaj port to 3306 oraz login i hasło. Tu ważne jest aby użytkownik, którego użyjesz mógł podłączyć się do MySQL z innego host jak "localhos" to możesz ustawić phpMyAdmin w ustawieniach uzytkowników.
W necie wyczytałem jeszcze, że należy w pliku /etc/mysql/my.cmf zachaszczowac linie

bind-addres = 127.0.0.1

gdy coś zmienisz w /etc/mysql/my.cmf oczywiście za każdym razem reset MySQL-a w debianie /etc/init.d/mysql restart (chyba bo tu nie ma tabulatora)

Mam nadzieje, że pomoże.

pala
28-07-2007, 16:45
Jeżeli założyłeś bazę, to z pewnością dostałeś maila z potwierdzeniem. Przeczytaj punkt "Ważne".

lukasz.lipian
27-07-2007, 23:23
Witam!!!

Szukam jakiegoś narzędzia, za pomocą którego mógłbym się dostać do bazy MySQL w 1000gp.

Znalazłem MySQL-Front, ale nie wiem, jaki adres ma moja baza MySQL.

Wszędzie podawane są tylko adresy do MyPhpAdmina.

Czy ktoś może wie, jak są konstruowane adresy do baz MySQL w OVH??