We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przenoszenie plików pomiędzy serwerami

Akira
17-06-2008, 11:50
Najłatwiej używając SCP (http://pl.wikipedia.org/wiki/SCP) kopiowałem tak kilkaset gigabajtów i nie miałem żadnego problemu Jakbyś potrzebował z tym pomocy to mogę pomóc prywatnie

Jabber: akira@jabster.pl
GG: 3179082

miczek
17-06-2008, 11:18
No własnie o to mi chodziło, jestem raczej "zielony" w tych sprawach dlatego chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób można to zrobic, czy z poziomu pleska czy z SSH czy jakoś inaczej?

Pik-Pok
17-06-2008, 11:13
no możesz jeszcze zamówić nowy serwer, a kiedy Ci go zainstalują i go sobie skonfigurujesz, to wtedy możesz przenieść dane bezpośrednio z jednego na drugi

miczek
17-06-2008, 11:07
Witam!

Zeby nie tworzyć nowego tematu to podłączę sie do tego ...

Mam już dedyka w ovh od prawie poł roku i powoli staje się nie wystarczający, dlatego chciałbym kupić EG 08 ... i tutaj pojawia się problem, bo na starym dedyku jest ponad 300gb plików i nie za bardzo wiem jak można je przenieść na nowy serwer. Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do obsługi klienta i miła Pani powiedziała, że jedyna możliwosc to skopiowanie z serwera a dysk, a pozniej z dysku na nowy serwer ... jakoś średnio mi sie uśmiecha kopiowanie 300gb w obie strony ... może ktoś zna lepszy sposób na migracje danych ovh-ovh?

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

FatBoy
15-07-2007, 10:50
rozumiem ze Twojego twardego dysku w domu Oczywiscie ze istnieje. Wchodzisz na SSH, i laczysz sie poprzez ncftp (czy jakos tak sie nazywa klient ftp) z serwerem, z ktorego chcesz sciagnac pliki i lecisz z koksem

rwpb
15-07-2007, 10:43
Witam
Czy na OVH istnieje możliwość skopiowania plików z innego serwera bez pośrednictwa twardego dysku? TC i klienty ftp obsługują taką opcję.