We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

mysql pomocy

lukasz_ex
10-07-2007, 22:11
dostałem zadanie do zrobienia w mysql ale niestety nie kapuje tego wogóle
bardzo bym był wdzięczny jeżeli znalazła by sie osoba która by mi pomogła z tym bo zdaje sobie sprawę ze nie jest to trudne i dla obeznanego to 5 minut roboty.

moje zadanie

polega na wykonaniu bazy danych, wpisaniu przykładowych przeznaczonych do opracowania kwerend oraz utworzeniu skryptów służących do utworzenia bazy, załadowania danych i wykonania kwerend.
Masz w domu bibliotekę. Biblioteka ma trzy podobne działy: poezja, matematyka, informatyka. Opracuj trzytabelową bazę, w której opiszesz, kiedy i komu pożyczyłeś książkę.
Książki pożyczasz siostrze Annie, koledze Adamowi i przyjaciółce Ludwinie. Od tych samych osób także pożyczasz książki. Każda książka ma swoją wagę wyrażoną w skali punktowe od 1 do 500. Każdej z tych osób pożyczyłeś (-aś) przynajmniej jedną książkę, a jednej z nich przynajmniej dwie, od conajmniej dwóch osób pożyczyłeś (-aś) przynajmniej jedną książkę. Opracuj tabele zawierające daty, numery i wagi oraz wypożyczenia książek. Daty realizacji operacji to przynajmniej te, które podałem i inne, które sam(-a) wyznacz: 3 marca 2007 roku, 27 marca 2007, 3 kwietnia 2007 roku, 3 maja 2007 roku, 1 lipca 2007 roku.
Opracuj kwerendy:
ile w jednostkach wagowych jestem winien (winna) i komu?
jaka będzie zmiana mojej sytuacji, jeżeli tu wybierz osobę pożyczę książkę o wadze 375 punktów?
jaka jest moja sytuacja 1 kwietnia 2007 roku?

POMOCY!!!

moje gg 11433932