We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z przeniesieniem bazy danych

Novak
02-07-2007, 15:33
czyli co moge z tym zrobic jak znalezc ta linie ?

grimble
02-07-2007, 13:43
Cytat Napisał Novak
Eksporotwalem przez kopie zapasowa forum phpbb,bo jest darmowe i innej mozliwosci nie mam.
Jak znajde,juz,ktora czesc powoduje blad,to co wtedy?
Przeanalizować i poprawić. W rzypadku problemów wkleić całą linię na forum.

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '275,13,16,1179705380,'d92143e2','',1,1,1,1,NULL,0 ,NULL,0,0),(456,179,61,14,11797' at line 1
Błąd składni (syntax error) najprawdopodobniej export wstawił Ci znaki nowej linii w środku zapytania SQL.

Novak
02-07-2007, 11:45
Eksporotwalem przez kopie zapasowa forum phpbb,bo jest darmowe i innej mozliwosci nie mam.
Jak znajde,juz,ktora czesc powoduje blad,to co wtedy?

Wyeksporotwalem podzielilem i przy ktorejkolwiek z czesci wyrzuca mi to samo:
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '275,13,16,1179705380,'d92143e2','',1,1,1,1,NULL,0 ,NULL,0,0),(456,179,61,14,11797' at line 1

grimble
02-07-2007, 11:38
Cytat Napisał Novak
SQL: INSERT INTO `katka_search_wordlist` (`word_text`, `word_id`, `word_common`) VALUES ('dtap',23,0),('diphtheria',22,0),('phpbb',3,0),(' diphteria',21,0),('cough',20,0),('b onica',19,0),('8211',18,0),('18',17,0),
Wygląda to jak uszkodzone zapytanie SQL. W jaki sposób eksportowałeś je z poprzedniego serwera?

Możesz wyeksportować bazę ponownie?

Najlepiej będzie kiedy sprawdzisz która linia powoduje błąd. Najszybszy sposób to podzielić plik SQL na pół i zobaczyć w której części występuje błąd. Połówkę która generuje błąd należy jeszcze raz podzielić na pół i ponowić poszukiwania i tak do momentu wyodrębnienia felernego zapytania.

Novak
02-07-2007, 11:20
To jest to co pojawia sie pod ciagiem znakow. Niczego nie oddzielalem,bo jestem kompletnie zielony w tym temacie.pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie,mam nadzieje,ze cos na to poradzisz,to skrot calego komunikatu,potem idzie podobnie jak w nawiasach tylko nazy i wartosci inne:
ERROR: C1 C2 LEN: 1504 1505 299518
STR:

CVS: $Id: sqlparser.lib.php,v 2.36 2005/08/08 20:22:11 lem9 Exp $
MySQL: 4.1.11-Debian_4sarge7
USR OS, AGENT, VER: Win MOZILLA 5.0
PMA: 2.6.4-pl2
PHP VER,OS: 4.4.4-8+etch1 Linux
LANG: pl-utf-8
SQL: INSERT INTO `katka_search_wordlist` (`word_text`, `word_id`, `word_common`) VALUES ('dtap',23,0),('diphtheria',22,0),('phpbb',3,0),(' diphteria',21,0),('cough',20,0),('b onica',19,0),('8211',18,0),('18',17,0),

grimble
02-07-2007, 10:37
Cytat Napisał Novak
Istnieje szansa, że właśnie znalazłeś błąd w analizatorze składni SQL. Zbadaj bliżej swoje zapytanie i sprawdź, czy cudzysłowy są poprawne i dobrze sparowane. Inną możliwą przyczyną niepowodzenia może być to, że wysyłasz plik ze znakami binarnymi poza obszarem tekstu ujętego w cudzysłowy. Możesz również sprawdzić swoje zapytanie SQL poprzez linię poleceń MySQL. W znalezieniu przyczyny problemu może pomóc także - jeśli się pojawi - poniższy opis błędu serwera MySQL. Jeśli nadam masz problemy lub analizator składni zgłasza usterkę a linia poleceń - nie, ogranicz sekwencję zapytań SQL do pojedynczego, które powoduje problemy i zgłosić błąd, dołączając fragment danych zawarty w poniższej sekcji
Rozumiem że odseparowałeś linię z zapytaniem SQL które generuje błąd? Jeśli nie to zrób to zgodnie z prośba autorów phpMyAdmina. Wklej na forum. Może wtedy uda się coś więcej powiedzieć o Twoim problemie.

pozdrawiam,

Novak
02-07-2007, 10:25
Witam mam problem z przeniesieniem forum na inny serwer,a właściwie z przeniesieniem bazy danych.
W momencie importowania bazy przez phpmyadmin wyswietla mi komunikat:
Istnieje szansa, że właśnie znalazłeś błąd w analizatorze składni SQL. Zbadaj bliżej swoje zapytanie i sprawdź, czy cudzysłowy są poprawne i dobrze sparowane. Inną możliwą przyczyną niepowodzenia może być to, że wysyłasz plik ze znakami binarnymi poza obszarem tekstu ujętego w cudzysłowy. Możesz również sprawdzić swoje zapytanie SQL poprzez linię poleceń MySQL. W znalezieniu przyczyny problemu może pomóc także - jeśli się pojawi - poniższy opis błędu serwera MySQL. Jeśli nadam masz problemy lub analizator składni zgłasza usterkę a linia poleceń - nie, ogranicz sekwencję zapytań SQL do pojedynczego, które powoduje problemy i zgłosić błąd, dołączając fragment danych zawarty w poniższej sekcji TNIJ:
pod tym jest jeszcze masa znakow,ale tego juz nie bede wklejal,bo zajelo by ze trzy strony.
Probowalem wrzucic plik backupu forum jako jeden jest to samo i jak podziele to tez jest to samo.
Forum, chce przeniesc na platny serwer.
Prosze o jakies porady,tylko nie odsylajcie mnie do innych tematow,bo wiem,jak uzywac wyszukiwarki i nie znalazlem nic co daloby sensowna odpowiedz i w pelni pokrywalo z moim problem.
z gory dziekuje i pozdrawiam