We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dobre forum

jaskij
04-06-2007, 21:22
A masz może jakieś spolszczenie do SMF...

Co do vB...
1. nie wiem, ale nie wydaje się to być lekkim skryptem
2. doprowadza mnie do szału ta templatka...
3. płatne... i to duuuuuuuużo

A ponieważ ten projekt musi być całkowicie legalny, to vB nie wchodzi w grę, bo mnie nie stać...
139 euro za pierwszy rok... śmiechu warte.... a potem 30 euro za rok dostępu do updatów...

Dobra... spolszczenie znalazłem... pobawię się SMF, zobaczę co z tego wyjdzie...
Dzięki za pomoc

Naki-BoT
01-06-2007, 13:56
SMF - http://www.simplemachines.org/

To od dawna juz najlepszy skrypt forum, aktualnie nie umywaja sie do niego praktycznie zadne pozostale.

Co do vB to nie bede nawet komentowal :P
to najgorszy wynalazlek jaki istnieje nie mowiac o tym ze jest od zawsze platny, to obsluga ze strony uzytkownika jest tragiczna, a podstawowe najwazniejsze funkcje jak 'pokaz nie czytane wiadomosci' dzialaja tutaj wyjatkowo badziewnie.

Jesli chodzi o inne to na male fora polecalbym tez phpBB ( nie wiem jak tam 3 wersja sie sprawuje ) - nigdy za to nie instalowalbym tego by Przemo - przerost formy nad trescia.

mariano
01-06-2007, 09:01
Cytat Napisał grimble
vBiuletin? Forum które właśnie czytasz.
Mysle, ze to niemoralne promowac komercyjne oprogramowanie o zamknietym kodzie zrodlowym.

grimble
01-06-2007, 08:55
vBiuletin? Forum które właśnie czytasz.

jaskij
30-05-2007, 21:15
Mam do Was pytanie... jaki jest dobry skrypt forum? Do tej pory używałem skryptu phpBB by przemo, ale z tego co słyszałem nie jest on zbyt bezpieczny, a poza tym dość obciąża serwer.... chodzi mi przede wszystkim, aby był w miarę lekki, jednak w miarę możliwości rozbudowany (bardziej od strony admina)....
oczywiście skrypt ma być darmowy....
pytam, bo mam kilka usług typu 60free... na jednej było forum, na drugiej jeszcze jest.... i przy przemo przy ok. 4-5 użytkownikach na forum wyskakiwał komunikat: "System overloaded".... nie wiem, czy dobrze to wiążę, niemniej opisuję co się działo...

co już wypróbowałem:
phpBB by przemo
- muli
- słyszałem, że niezbyt bezpieczny
punBB
- za mało rozbudowany
myBB
- całkiem ok, ale 16 zapytań do MySQL w indeksie mnie zabiło....
czyste phpBB
- całkiem ok, na razie się go trzymam

P.S.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich.