We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z funkcją mail()

pawelmordek
29-05-2007, 22:18
OK. chyba będzie już dobrze ale muszę sprawdzić jedną rzecz bo raz maile przychodzą po kilku minutach a tu nagle nie przychodzą albo jeszcze muszę coś poprawić albo to takie opóźnienie w dostarczaniu.

Dzięki za pomoc

mariano
29-05-2007, 11:32
Cytat Napisał pawelmordek
Jeśli chodzi mi o złe działanie to mam na myśli że, w tej chwili jest zarejestrowanych trzech użytkowników jednym z nich jestem ja i jak wysyłam wiadomości poprzez funkcje mail() to przychodzi wiadomość tylko do mnie próbowałem nawet zmieniać adresy email i nic to nie dało.

A jeżeli chodzi o nagłówki i ich wygląd to nie wiem o co tu chodzi jakie nagłówki?
Chodzi o naglowki wysylanego maila, np.

Kod:
From: foo@bar.pl
To: foo@onet.pl
Subject: spam
Podaj przynajmniej "From" i "To" (mozesz zamazac nazwy uzytkownikow, ale zostaw domeny).

A co z tym SMTP powinno działać na ovh czy nie
Wszystkie maile ida przez SMTP. Przypuszczam, ze chodzi Ci o to, czy mozesz wyslac maila z serwera wirtualnego uzywajac innego serwera SMTP niz nasz - odpowiedz brzmi "nie", musisz uzyc "sendmaila" (w php - funkcji mail()). Pamietaj tylko, ze naglowki ustalasz sam, a wiele serwerow poczty ma bardzo restrykcyjne ustawienia pod tym wzgledem. Jesli np. bedziesz dowolnie zmienial sobie pole "From" i "envelope sender" (zob. dokumentacja php), to gwarantuje Ci, ze bedziesz mial problemy z poczta. A z tego, co piszesz, mozna wnioskowac, ze tak wlasnie robisz.

Najlepiej zacznij eksperymenty od zera. Wez adres, na ktory nie dochodzi Ci poczta, i wykonaj skrypt:

Kod:
Tak wyslany mail powinien dojsc na 100%.

Wszystko powinienem mieć dobrze skonfigurowane bo na yoyo działa.
Kazdy serwer jest skonfigurowany inaczej. To normalne. Walka ze spamerami trwa, a kazdy administrator ma swoj wlasny pomysl.

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie prosiłem o pomoc w tej kwestii osób od których mam stronę i taką odpowiedź otrzymałem:
Splawili Cie i tyle.

pawelmordek
28-05-2007, 18:18
Jeśli chodzi mi o złe działanie to mam na myśli że, w tej chwili jest zarejestrowanych trzech użytkowników jednym z nich jestem ja i jak wysyłam wiadomości poprzez funkcje mail() to przychodzi wiadomość tylko do mnie próbowałem nawet zmieniać adresy email i nic to nie dało.

A jeżeli chodzi o nagłówki i ich wygląd to nie wiem o co tu chodzi jakie nagłówki?

A co z tym SMTP powinno działać na ovh czy nie bo tu wiadomości dochodzą do pozostałych dwóch użytkowników gdzie jeden ma pocztę w wp.pl a drógi na onecie a ja mam na o2.pl i nie dochodzą próbowałem sobie wstawić inny adres email z wp oraz onetu ale też nic.

Wszystko powinienem mieć dobrze skonfigurowane bo na yoyo działa.

Pozdrawiam,

grimble
28-05-2007, 08:24
Zdefiniuj proszę co dla Ciebie jest 'złym działaniem'. Wklej wszystkie nagłówki i opisz co jest z nimi nie tak, jak chciałbyś żeby wyglądały.

pozdrawiam,

pawelmordek
27-05-2007, 09:59
Witam,

Od pomocy OVH otrzymałem info że, nie można wysyłać maili za pomocą SMTP (rozchodzi się o spam) oczywiście jest tu prawda ale tylko po części ponieważ wiadomości dochodzą ale nie do wszystkich zaproponowano mi abym wysyłał maile za pomocą funkcji mail() i tu jest większy problem bo wiadomość dochodzi tylko do mnie a co do konfiguracji kazali zgłosić się na forum gdzie i tak nie mogę znaleźć konkretnych wiadomości na ten temat. Więc bardzo proszę o konkretną odpowiedź dlaczego funkcja mail() też źle działa bardzo proszę podać mi krok po kroku jak to skonfigurować.
Gdy przychodzi do mnie mail wysłany funkcją mail() to z wiadomością również przychodzi coś takiego:

"Content-type: text; charset=iso-8859-2 From: admin@email-gpt.com
Message-Id: <20070527074625.4C2405951A@60gp.ovh.net>
Date: Sun, 27 May 2007 09:46:25 +0200 (CEST)
X-o2-Trust: 2, 65"
czy da to się usunąć?:

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie prosiłem o pomoc w tej kwestii osób od których mam stronę i taką odpowiedź otrzymałem:

"Bardzo nam przykro, ale o serwerach OVH słyszeliśmy same złe opinie.
Ponad to wnioskujemy, iż jeśli powiedziano Panu, żeby nie wysyłać przez
SMTP, to serwer jest bardzo źle skonfigurowany.
Niestety tutaj nic nie możemy pomóc"

nie chcę tego brać sobie do serca ale żeby był problem mail() to ja już nie wiem po czyjej stronie leży problem. Jeżeli po stronie serwera to podaję moją domenę email-gpt.com

Pozdrawiam: