We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Apache i cgi

bolas33
24-05-2007, 20:05
Witam.
Na samym początku zaznacze, że nie mam zielonego pojęcia o Apachu, CGI i cokolwiek by z tym było związanego, nabrałem tylko szybkich podstaw, które pozwoliły mi na to co dalej opisałem

Mam prawdopodobnie problem z prawidłowym konfiguracją serwera Apache.
Więc tak:
Jest taka gra Guilty Gear XX, która nawiasem mówiąc się pasjonuje, stworzono do niej patch, który daje możliwość gry multiplayer.
http://ggxxnet.mad.buttobi.net/GGXXNETv109.zip < Chciałbym stworzyć własny serwer do tej gry, który byłby widoczny w mojej sieci lokalnej. W patchu jest plik o nazwie ggnlobby.cgi który jest podstawą. Z tego co wiem działa on na zasadzie takiej, że pracuje tak jakby pokój tylko a nie jako serwer, czyli że jest tam tylko lista osób następnie nastepuje połączenie bezpośrednie graczy.
Teraz może powiem co mi sie do tej pory udało:
-Instalacja Apache, Perl przebiegła pomyślnie
-Serwer stoi
-Skrypt jest na serwerze i działa. Co można zobaczyc po uruchomieniu go przez www pokazuje aktualną ilość ludzi podłączonych.

Teraz z czym problem. A problem polega na tym, że kiedy podłączam się poprzez gre do swojego serwera (określa się przez podanie ściezki do ggnlobby.cgi) to jak sprawdzam ilość podłączonych osób cały czas pisze zero.

No i moje pytanie brzmi: Czy jest coś o czym nie wiem co powinienem skonfigurować żeby ten skrypt cgi działa tak jak należy, czy po prostu ten patch (który oczywiście nie jest oficialny) jest na tyle niedopracowany, że nie działa. Bo jeżeli całą konfiguracja jest dobra to odpowiedź jest jasna.

Dziękuje uprzejmie za pomoc.