We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przenoszenie bazy danych

Harus
16-05-2007, 15:20
Witam.
Panowie! Nie mogę poradzić sobie z przeniesieniem bazy danych z serwera na serwer aby po przeniesieniu były polskie znaki.

Sytuacja wygląda tak:
1.Na pierwszym serwerze, gdzie teraz jest strona mam:
- "System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)"
a Metoda porównywania napisów w tabelach to "utf8_polish_ci"
(wszystko działa OK)

2.Chcę tą bazę przenieść na serwer który ma:
-"System kodowania znaków dla MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)"

Elegancko biorę eksport w 1 bazie, zapisuje. Na 2 bazie robie import i wszystko się elegancko przenosi... .... ale POLSKICH ZNAKÓW DIALEKTYCZNYCH NIE MA. Są tylko znaki zapytania.

Zależy mi na czasie, mam czas do niedzieli!... jak macie jakieś pomysły, wiecie jak się z tym uporać - piszcie! Każdy dobry pomysł jest dobry !

Czy nie mam znaków dlatego, że na 1 serwerze mam System kodowania znaków dla MySQL utf8_unicode_ci a na drugim latin2_general_ci - CZY TO JEST NA 100% PRZYCZYNĄ braku polskich znaków dialektycznych ??? Jeśli to jest przyczyna to jak zmienić to kodowanie w phpmyadmin? ??

Dodam jeszcze, że:

Na serwerze na którym teraz jest baza jest tak:
Wersja phpMyAdmin .........
Wersja klienta MySQL: 5.0.32

Na serwerze na który chce przenieść bazę jest tak:
Wersja phpMyAdmin 2.7.0-pl2
Wersja MySQL 5.0.32

Panowie pisać pisać co mam zrobić, co chcecie wiedzieć o bazie, możemy zaoszczędzić czas i pogadać na gg: 6819241

To jest naprawdę poważna sprawa ...

PS. Panowie nie piszcie, że to jest gdzieś na forum bo ja z tego co wy piszecie nic nie rozumiem... jestem noobem jeśli chodzi o te sprawy. Prosiłbym aby ktoś mi napisał co po kolei zrobić i jak Pozdrawiam