We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zmienne w php i GeoIP


mariano
15-05-2007, 10:38
Cytat Napisał sacud
Nierozumiem takiej polityki, przecież takie dodatki mogłyby zwiększyć popularność usług OVH, a 60free chyba do tego właśnie służy
Bezpieczenstwo systemu to podstawa, a tu dziala zasada "im mniej, tym lepiej". Czasem nie da sie pogodzic tych dwoch rzeczy, szczegolnie, ze ludzie czesto domagaja sie zupelnie dziwnych rozszerzen.

Odnoszę wrażenie, że cały proces rozwijania serwera stanął w miejscu i wszystko jest na końcu waszej listy todo.(Przykładem mogą być statystyki serwera, o których już dawno temu napisaliście, że będą "wkrótce")
Nic nie stoi w miejscu, wrecz przeciwnie - dowodem na to, ze wiele rzeczy musimy dawac na sam koniec todo. Wiadomo, ze jak jest cos do zrobienia, to najpierw zabieramy sie za uslugi platne, ale juz za jakis czas takze uzytkownicy 60free poczuja zmiany.

OVH powinno chyba pomyśleć nad poprawieniem "jakości" serwera.
Ciekaw jestem, co dokladnie masz na mysli. Wszelkie uwagi mile widziane. To, co mowisz na temat trudnosci ze znalezieniem oferty hostingowej, jest tylko czesciowo sluszne - hosting z natury jest mniej elastyczna oferta, gdyz ma spelnic oczekiwania mniej doswiadczonego uzytkownika; taki jest tego koszt. Ludzie o bardziej "wyrafinowanych" wymaganiach powinni od razu zastanowic sie nad serwerem dedykowanym.

sacud
11-05-2007, 19:33
Cytat Napisał mariano
Staramy sie instalowac w systemie jak najmniej niestandardowych rozszerzen.
Nierozumiem takiej polityki, przecież takie dodatki mogłyby zwiększyć popularność usług OVH, a 60free chyba do tego właśnie służy. Czyż nie?

Cytat Napisał mariano
Co do usuwania naszych naglowkow, to mam to gdzies na samym koncu swojej listy todo. Ciekaw jestem, w czym Ci one przeszkadzaja...
Jak już napisałem umieszczam skrypty na kilku serwerach i jest to kłopotliwe, muszę pamiętać, żeby zmieniać nazwy zmiennych, bo inaczej skrypty nie działają wogóle, albo jakaś część kodu nie działa tak jak powinna.

P.S. Odnoszę wrażenie, że cały proces rozwijania serwera stanął w miejscu i wszystko jest na końcu waszej listy todo.(Przykładem mogą być statystyki serwera, o których już dawno temu napisaliście, że będą "wkrótce")

OVH powinno chyba pomyśleć nad poprawieniem "jakości" serwera. W takim stanie nie jest zbyt przyciągające. Firma w której pracuję zastanawia się nad zmianą serwera, teraz mamy w az.pl, ale nie spełnia on naszych oczekiwań, będziemy stawiali też sklep internetowy i powiększali swoją stronę i szukamy właśnie >>dobrego<< serwera, ale chyba home.pl będzie lepszym wyjściem. Jeśli nie to chyba będzieli stawiali własny serwer. Szkoda, że naszych czasach, przy takiej dużej konkurencji w dziedzinie hostingu są jednocześnie duże trudności w wyborze solidnego serwera.

mariano
11-05-2007, 09:38
Cytat Napisał sacud
Dlaczego nie ma takiej możliwości?
Tzn. nie ma mozliwosci zainstalowania "geoip". Staramy sie instalowac w systemie jak najmniej niestandardowych rozszerzen. Jesli bardzo potrzebujesz "geoip", mozesz zainstalowac je lokalnie na swoim koncie.

Co do usuwania naszych naglowkow, to mam to gdzies na samym koncu swojej listy todo. Ciekaw jestem, w czym Ci one przeszkadzaja...

sacud
10-05-2007, 17:42
Dlaczego nie ma takiej możliwości?

Żwirek
10-05-2007, 16:58
Nie ma takiej możliwości

sacud
06-05-2007, 12:23
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przywrócenia oryginalnych zmiennych w php na ovh, chodzi o to, żeby usunąć niestandardowe zmienne takie jak HTTP_X_OVH_ORIGINAL_HOST, żeby nie trzeba było zmieniać po kilka razy skryptów(umieszczam np. skrypt na kilku serwerach i jest to kłopotliwe).

Druga prośba dotyczy dodania rozszerzenia GeoIP do php :

http://php.osuosl.org/manual/en/ref.geoip.php

http://pecl.php.net/package/geoip

Czy jest taka możliwość? Jak tak to kiedy moglibyście to dodać?