We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[90plan] baza MySQL coś zamula

Flaw
24-04-2007, 17:43
Otrzymałem odpowiedź:

"Proszę zapoznać się z tymi informacjami:
http://prace.ovh.pl/?do=details&id=360"

Ok, czyli ogólnie - TRAGEDIA.

Ovh sama siebie zajeżdża zmieniając w ten sposób konfiguracje - moja strona jest zbudowana na Post Nuke i ja mam teraz przerabiac każdy moduł CMSa bo administrator wymyślił 120 sek.?
Strona po prostu NIE DZIAŁA (wrock.pl) - Post Nuke jest popularnym cms-em i jeśli na Ovh są problemy, żeby działał normalnie to ja zgłaszam reklamacje i wycofuje wszystkie domeny, zresztą będę się kontaktował telefonicznie w tej sprawie.

Co komu szkodzi pozostawic otwarte połączenia na dłużej? Sesja zostanie zamknięta, użytkownik musi ponownie odświeżyc stronę, wysłac jej rezultat i połączenie znowu jest zawierane - to wcale nie służy zmniejszeniu obciążenia serwera a jedynie przysparza złej reklamy.

Rozumiem, że chcecie pozbyc się procesow obciążających serwer (takie jak PhpBB, CMSy) ale to jest hosting płatny i pewne normy jakości powinny obowiązywac - zwiekszcie własną moc obliczeniowa a nie przycinajcie bazę danych, która od początku była wolniejsza niż np. na vel.pl

Łabędź
24-04-2007, 11:02
Cytat Napisał Flaw
Witam - posiadam bazę niewielkiego serwisu w usłudze 90plan i zauważyłem, że strasznie wolno działa, zrywa połączenia itp. Około 10 razy pojawiło mi się dziś MySQL server has gone away.
No dobra, ale jakie konto/baza?

Cytat Napisał Flaw
Ogólnie zauważyłem że bazy na Ovh mają bardzo krótki czas wykonania polecenia przez co musiałem poszukać innego hostingu bo mi jeden skrypt w ogóle nie działał a na darmowych hostingach-bazach działa...
To chyba dobrze, nie?

pozdrawiam

Flaw
23-04-2007, 23:59
Witam - posiadam bazę niewielkiego serwisu w usłudze 90plan i zauważyłem, że strasznie wolno działa, zrywa połączenia itp. Około 10 razy pojawiło mi się dziś MySQL server has gone away.

Wyczyściłem nieco bazę (długie zapytania phpMyAdmin też raczej mulą) ale wciąż nie jest dobrze.

Czy są jakieś prace administracyjne? Czy w ustawieniach bazy można np. zwiększyć tolerancję dla połączeń, czasu wykonania (jeśli to wina php/słabego łącza), czy da się jakoś sprawdzić czy coś nie generuje nadmiarowych/zapętlonych zapytań do mojej bazy? Inne sugestie?

Ogólnie zauważyłem że bazy na Ovh mają bardzo krótki czas wykonania polecenia przez co musiałem poszukać innego hostingu bo mi jeden skrypt w ogóle nie działał a na darmowych hostingach-bazach działa...