We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z phpMailer

emes2
04-04-2007, 12:50
Dziękuje!!! Już wszystko działa. Pozdrawiam!!!

boniek00
04-04-2007, 12:28
Spróbuj:

Kod PHP:
$mail->CharSet "iso-8859-2"
pozdrawiam,

emes2
04-04-2007, 12:08
Trochę pokombinowałem i udało mi się skonfigurować formularz. Zrobiłem to trochę w inny sposób niż poprzednio. Dzięki za poprzednią pomoc.
Teraz mój kod wygląda następująco:

Kod:

Niepełnosprawni u progu aktywności zawodowej

WYŚLIJ PYTANIE

charset = 'iso-8859-2'; $mail->PluginDir = "phpmailer/"; $mail->From = "kismops@hot.pl"; //admin email $mail->FromName = "z aktywniesprawni.ovh.org";//nagłówek skad $mail->Host = "hot.home.pl";//adres serwera SMTP $mail->Mailer = "smtp"; $mail->Username = "kismops.hot";//nazwa admina na poczcie $mail->Password = "sdsdffr";//hasło admina do konta SMTP $mail->SMTPAuth = false; $mail->SetLanguage("pl", "language/"); $mail->Subject = "Pytanie ze strony www.aktywniesprawni.ovh.org";//temat maila // w zmienną $text_body wpisujemy treść maila $text_body = "Od: ".$_POST['email']."\nImię: ".$_POST['imie']."\nTemat: ".$_POST['temat']."\nWiadomosc: ".$_POST['wiadomosc']; $mail->Body = $text_body; // adresatów dodajemy poprzez metode 'AddAddress' $mail->AddAddress("kismops@hot.pl","Grazyna"); if($_POST['email']=="" or $_POST['temat']=="" or $_POST['wiadomosc']=="" or $_POST['imie']=="") { echo "Wypelnij wszystkie pola"; }else{ if(!$mail->Send()) { echo "Bardzo nam przykro, ale e-mail nie został wysłany. Sprubój ponownie..."; echo $mail->ErrorInfo."
"; }else{ echo "Dziękujemy za wiadomość, odpowiemy na Twój adres e-mail: ".$_POST['email'].""; } } ?>
Podaj swoje imię

Podaj swój adres e-mail

Temat swojej wiadomości

Treść swojej wiadomości

I pytanie moje, zarazem WIELKA PROŚBA- jak zrobić by wysyłane dane miały polskie literki a nie krzaczki?
Pomożecie?

emes2
04-04-2007, 11:02
Dzięki za odpowiedź. Poprawiłem tak jak mi napisałeś, lecz teraz wyświetla mi się taka informacja:
Kod:
Bardzo mi przykro, ale e-mail nie został wysłany Następujšcy adres Nadawcy jest jest nieprawidłowy: emes2@o2.pl

boniek00
04-04-2007, 10:09
w pliku PHP_SELF.php masz źle ustawioną ścieżkę do class.phpmailer.php.

W twoim przypadku:
Kod PHP:
require("class.phpmailer.php"); 
pozdrawiam,

emes2
04-04-2007, 00:28
Proszę was o pomoc. Przeczytałem już wszystko odnośnie konfiguracji phpMailera i nadal mam problem... Cały czas wyskakuje mi błąd:
Kod:
Warning: require(phpmailer/class.phpmailer.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/a/k/t/aktywniesprawni/www/phpmailer/PHP_SELF.php on line 2

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'phpmailer/class.phpmailer.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/a/k/t/aktywniesprawni/www/phpmailer/PHP_SELF.php on line 2
Może lepiej jak pokaże źródło plików:

1. kontakt.php
Kod:
Podaj swoje imię

Podaj swój adres e-mail

Temat swojej wiadomości

Treść swojej wiadomości

2. PHP_SELF.php
Kod:
PluginDir = "phpmailer/";
$mail->From = "emes2@o2.pl"; //admin email
$mail->FromName = "Z mojej www";//nagłówek skad
$mail->Host = "poczta.o2.pl";//adres serwera SMTP
$mail->Mailer = "smtp";
$mail->Username = "emes2";//nazwa admina na poczcie
$mail->Password = "tajnehaslo";//hasło admina do konta SMTP
$mail->SMTPAuth = false;
$mail->SetLanguage("pl", "phpmailer/language/");
$mail->Subject = "Ktoś napisał";//temat maila

// w zmienną $text_body wpisujemy treść maila
$text_body = "Od: ".$_POST['email']."\nTemat: ".$_POST['temat']."\nWiadomosc:

".$_POST['wiadomosc'];

$mail->Body = $text_body;
// adresatów dodajemy poprzez metode 'AddAddress'
$mail->AddAddress("zecker@op.pl","zecker");

if($_POST['email']=="" or $_POST['temat']=="" or $_POST['wiadomosc']=="" or $_POST['imie']=="")
{
echo "Wypelnij wszystkie pola";

}else{

if(!$mail->Send()) {
echo "Bardzo mi przykro, ale e-mail nie został wysłany";
echo $mail->ErrorInfo."
"; }else{ echo "Dzięki za wiadomość, odpowiem na adres e-mail: ".$_POST['email'].""; } } ?>
Nie mam już siły. Proszę o radę