We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Instalacja WEBMINA

Huragan
21-11-2005, 14:34
zrob tak z konsoli
mkdir /root/webmin
cd /root/webmin
wget http://ovh.dl.sourceforge.net/source...n-1.240.tar.gz
tar zxvf webmin-1.240.tar.gz
cd webmin-1.240
./setup.sh /usr/local/webmin
po ostaniej komendzie odpisuje na zadane pytania i wszystko

darko
18-11-2005, 18:35
no ok ten progs jest spox, widzę dzięki niemu cały mój serverek (katalogi itd), tylko gdzie powinienem wrzucić paczuszkę z webminem i jak odpalic skrypt żeby zaczął się instalować??
PLZ

Łabędź
18-11-2005, 11:04
Cytat Napisał darko
Cze
mam mały problem, mam wykupiony serwer dedykowany z systemem FreeBSD, jest on jednak w stanie surowym, nie ma tam żadnego panelu kontrolnego. Chcę na nim zainstalować Webmina. Tylko jak??
Znalazłem opisy w google ale mam jeden zasadniczy problem, jak mam skopiować na serwer paczuszkę z webminem żeby uruchomić instalkę? Używam programu "putty". Muszę gdzieś skopiować webmin-1.240-1.noarch.rpm.
mam nadzieję ze mi ktos pomoże
Dzięki i pozdrawiam
Można skorzystać z WinSCP.

pozdrawiam

darko
17-11-2005, 22:56
Cze
mam mały problem, mam wykupiony serwer dedykowany z systemem FreeBSD, jest on jednak w stanie surowym, nie ma tam żadnego panelu kontrolnego. Chcę na nim zainstalować Webmina. Tylko jak??
Znalazłem opisy w google ale mam jeden zasadniczy problem, jak mam skopiować na serwer paczuszkę z webminem żeby uruchomić instalkę? Używam programu "putty". Muszę gdzieś skopiować webmin-1.240-1.noarch.rpm.
mam nadzieję ze mi ktos pomoże
Dzięki i pozdrawiam