We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Leki homeopatyczne, homeopatia - co sadzicie?

pan_maska
28-03-2007, 19:01
Hmmm ok, wiec lepiej nie opisuj tych metod Aczkolwiek jako ciekawostke podam, ze znane i stosowane tez jest powszechnie podawanie lekow homeopatycznych psom i kotom. Nawet dwie ksiązki sa bodajze na naszym rynku wydawniczym...

Łabędź
27-03-2007, 12:44
Cytat Napisał pan_maska
Moj ojciec tez bardzo sobie chwali owe oscillococinium przy grypie i przeziebieniach. Wiec chyba jednak cos w tym wiecej jest poza efektem placebo?
IMHO lepsze są bardziej 'naturalne metody', o których nie raz mówiłem publicznie, jednakże na forum firmowym wole tego tematu nie poruszać

pozdrawiam

pan_maska
27-03-2007, 11:59
Hmm no tak, ale z drugiej strony czytajac wypowiedzi na forach innych portali, ktore odnalazlem, mozna odniesc inne wrazenie – pozytywne.
Wielu lekarzy pierwszego kontaktu, przypisuje coraz częściej leki homeopatyczne, to raczej świadczy o ich pozytywnym nastawieniu do tej metody leczenia. Żeby nie być gołosłownym, www.homeopatiaok.pl, na tym serwisie opieram swoje informacje.

mariano nie jestes sam Moj ojciec tez bardzo sobie chwali owe oscillococinium przy grypie i przeziebieniach. Wiec chyba jednak cos w tym wiecej jest poza efektem placebo confused:

mariano
27-03-2007, 10:27
Nie wszystko wytlumaczysz chemia. Kiedy chemik mowi mi, ze homeopatia nie dziala, bo za malo tam pierwiastkow, staram sie pamietac, ze mowi to gosc, dla ktorego 2 mole + 2 mole = 1 mol. Mam zbyt duze zaufanie do arytmetyki, zeby wierzyc takim ludziom.

Moj tato np. bardzo zachwala sobie oscillococinium - twierdzi, ze pomaga mu na bol gardla. Z drugiej strony, moja babcia na bol gardla pije swieta wode, ktora przywiozla z pielgrzymki do lourdes - i tez jej pomaga.

Łabędź
27-03-2007, 09:46
Cytat Napisał pan_maska
Witam, jestem ciekaw czy słyszał/wie ktos z Was cos o homeopatii. Jesli tak to jakie to byly opinie? Pozytywne/negatywne? Jak Wy sie odnosicie do leków homeopatycznych?
Heh, najczęściej roztwór jest tak rozcieńczony, że dopiero w parti kilkuset fiolek z lekiem może zdarzyć się jedna (!) aktywna cząsteczka.

Jak ktoś mi mówi o 'pamięci' wody to ja mu mówie o krasnoludkach

Myśle jednak, że działa. Siła sugestii jest ogromna.

pozdrawiam

pan_maska
27-03-2007, 00:01
Witam, jestem ciekaw czy słyszał/wie ktos z Was cos o homeopatii. Jesli tak to jakie to byly opinie? Pozytywne/negatywne? Jak Wy sie odnosicie do leków homeopatycznych?