We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Natrętny spam w księdze gości


petersburg
10-03-2007, 12:48
A czy captchę można zainstalować na forum będącym na ovh.org? Aby Better captcha działała, serwer musi obsługiwać rozszerzenie GD, w innym przypadku będą się wyświetlać obrazki phpBB, które sa bezwartościowe, bo przed niczym chyba nie chronią... Pytam się, bo zainstalowałem better captcha i jakoś wszystko jest po staremu

pala
09-03-2007, 22:32
Cytat Napisał bugmenot
Ja jestem - po wyświetleniu podglądu, po odpisaniu "ok" albo wklejeniu linka, itp.
  1. Można zaserwować odpowiednią regułę do przycisku "Podgląd".
  2. Wpisujesz "ok" w księdze gości/komentarzach na stronie?
  3. Otwiera się strona, widzisz, że ktoś pyta gdzie może znaleźć to i to. Znajdujesz linka w swoich zakładkach/w google (bo ktoś sam nie potrafił znaleźć). Wracasz do karty/okna, w którym chcesz wkleić linka, a które jest z pewnością już dobrą chwilę otwarte i wklejasz linka.
  4. Mimo wszystko byłeś mega szybki - trafiasz do moderacji, a Twój komentarz pojawia się trochę później. Jesteś poirytowany, ale przynajmniej nie musiałeś się rejestrować/próbować przeczytać te powykrzywiane literki/oddzielać treści komentarzy od spamu.

bugmenot
09-03-2007, 21:38
Cytat Napisał dma
No i co tu lepszego? Samo się przepisze? Nie dyskryminuje niewidomych?

Ot, milionpierwsze podejście do tego samego tematu, gdzie na dodatek "lepsze" = mniej czytelne.

bugmenot
09-03-2007, 21:36
Cytat Napisał pala
Raczej nikt nie jest w stanie wypisać komentarza w 5 (10?, 15?) sekund od załadowania strony
Ja jestem - po wyświetleniu podglądu, po odpisaniu "ok" albo wklejeniu linka, itp.

dma
03-03-2007, 21:36
Cytat Napisał pala
porneL - CAPTCHA - warto przeczytać zanim się zastosuje.
To poczytaj sobie to: http://lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=121

pala
01-03-2007, 16:46
porneL - CAPTCHA - warto przeczytać zanim się zastosuje.

dma
01-03-2007, 08:13
Jeszcze mozna dodac: captcha

innuendo
27-02-2007, 21:59
Dziękuję za szybką odpowiedź Bo boty są strasznie denerwujące, a teraz zarówno fora, jak i strony przeżywają swoistą inwazję.

pala
27-02-2007, 19:15
Jeden z fajniejszych sposobów, które znam, to ukryte pole formularza. Boty zwykle wypełniają wszystkie pola, więc wystarczy sprawdzić czy pole zostało wypełnione i po kłopocie. Jeszcze dwa inne, podobne pomysły proponuje WaLLacE na swoim blogu.

Parę innych, ogólniejszych pomysłów na spam ma porneL. Napisał nawet skrypt antyspamowy Sblam! w php. Polega to na tym, że cała treść formularza jest wysyłana do jego serwera (ostatnio postawił dedyk), po czym serwer zwraca odpowiedź czy to jest spam czy nie lub że raczej (nie)jest to spam. Autor ocenia skuteczność na 99.8%. Oczywiście niektórzy mają obawy przed tym, że na serwerze zostanie treść formularzy, ale skoro mówisz o publicznej księdze gości, to chyba nie obawiasz się, że autor będzie wczytywał się w coś, co i tak jest publicznie dostepne

PS. Przypomniał mi się jeszcze jeden sposób. Niestety, nie pamiętam skąd. W każdym razie, trik polega na tym, żeby sprawdzić różnicę, między czasem wysłania formularza do klienta, a czasem, kiedy on ten formularz odesłał do nas. Raczej nikt nie jest w stanie wypisać komentarza w 5 (10?, 15?) sekund od załadowania strony Dla pewności można sobie odkładać takie wpisy do moderowania.

innuendo
27-02-2007, 16:08
Witam, mimo cenzora i włączonej ochrony przeciwspamowej mam codziennie masę tego g**** w księdze gości. Macie jakies pomysły, jak można skutecznie się przed tym obronić? Banuję IP, ale wiem, że jest to walka z wiatrakami. Napisałam do pomocy.ovh.org i skierowali mnie na to forum.