We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

jeszcze raz .htaccess! plis help!

lukasz_w
03-12-2005, 21:11
Cytat Napisał Łabędź
???

Dlaczego?

IMHO jest to rozwiązanie bardzo proste, a jednocześnie elastyczne.

pozdrawiam
No wlasnie dlatego, ze jak juz u gory napisalem, co bym nie kombinowal to niestety stronka totalnie siadal (server error) a po tej podmianie plikow smigalo jak zloto...
choc pewne te problemy byly spowodowane tym ze jednak ja jestem zieloniutki i pewnie cos zle zrobilem... to najbardziej prawdopodobe...
pozdr

dominika
29-11-2005, 14:08
Cytat Napisał oloams
Co dokładnie ma być w pliku htaccess?? Mógł by ktoś wklejć zawartość pliku na forum, lub podesłać mi na maila gotowy? Z góry dzięki.

SetEnv PHP_VER 4

pozdrawiam

oloams
29-11-2005, 13:51
Co dokładnie ma być w pliku htaccess?? Mógł by ktoś wklejć zawartość pliku na forum, lub podesłać mi na maila gotowy? Z góry dzięki.

Spider
27-11-2005, 20:34
thx za wszystko i sorki ze tak meczylem ale i tak szczerze mowiac to nei kapuje tego mimo to jeszcze raz thx za zmiane ( dobrzez ze sa na swiecie jeszcze tacy ludzie )

deqko
27-11-2005, 20:26
Łabędź podziwiam Twoją wytrzymałość do klijętów
(oczywiscie tez wspolczuje )

Łabędź
27-11-2005, 19:56
Cytat Napisał Spider
sod.ovh.org
Nie 'htaccess.txt', a '.htaccess'!!!

grrrr

P.S.
Kod:
sod/www# mv htaccess.txt .htaccess
, więc nie musisz się już trudzić...

pozdrawiam

Spider
27-11-2005, 11:59
sod.ovh.org

deqko
27-11-2005, 11:50
usun koncowke *.txt
plik ma byc .htaccess a nie .htaccess.txt

Łabędź
27-11-2005, 09:22
Cytat Napisał Spider
dobra to powiem po koleii co i jak robie a wy mi poweicie co robie źle ok??
najpierw otwieram notatnik wklejam co mam wklejić i zapisuje jako .htaccess.txt
otwieram TC i wklejam ten plik tak ze poźniej na koncie widze htaccess i www.
wchodze na moja strona.ovh.org/phpinfo.php i wyświetla mi że mam wersję v.5 coś tam
to samo jak zapisze w notatniku jako .htaccess.php
pliss pomóżcie ..napiszcie tak jak ja po kolei co trzeba zrobić ale napiszcie to tak jakbyś prababci tłumaczył czyli krok po kroku...z góry thx za odpowiedzi
Jaka nazwa konta?

pozdrawiam

Spider
26-11-2005, 21:45
dobra to powiem po koleii co i jak robie a wy mi poweicie co robie źle ok??
najpierw otwieram notatnik wklejam co mam wklejić i zapisuje jako .htaccess.txt
otwieram TC i wklejam ten plik tak ze poźniej na koncie widze htaccess i www.
wchodze na moja strona.ovh.org/phpinfo.php i wyświetla mi że mam wersję v.5 coś tam
to samo jak zapisze w notatniku jako .htaccess.php
pliss pomóżcie ..napiszcie tak jak ja po kolei co trzeba zrobić ale napiszcie to tak jakbyś prababci tłumaczył czyli krok po kroku...z góry thx za odpowiedzi

deqko
22-11-2005, 13:35
skad nie mozezs siciagnac ?
samemu robisz ten plik

Spider
21-11-2005, 19:26
czy mógłby mi ktoś ten plik wysłać na maila bo niejak niemoge go z tamtąd ściągnąć

Łabędź
21-11-2005, 11:54
Cytat Napisał lukasz_w
a po drugi co do tego problemu z versja php to rozwiazanie z plikiem .htaccess jest delikatnie mowiac do d....
???

Dlaczego?

IMHO jest to rozwiązanie bardzo proste, a jednocześnie elastyczne.

pozdrawiam

lukasz_w
21-11-2005, 11:16
hej!
po wielu mekach udalo sie..!!
po pierwsze to dzieki za tego flashFXP!! usunalem tego .htaccess i wszystko dziala....
a po drugi co do tego problemu z versja php to rozwiazanie z plikiem .htaccess jest delikatnie mowiac do d.... wsadzilem go przed www i tez blad serwera... ale na zagranicznym forum pogrzebalem tez i znalazlem rozwiazanie! trzeba zmienic kod w pliku content.admin.php - ale dla takich leszczy jak ja ktos przygotowal ten plik z juz zmienionym kode ktory mozna sciagnac np. tu: http://forum.mamboserver.com/attachm...1&d=1123336165
( gdyby nie dzialalo to tu jest link do strony: http://forum.mamboserver.com/showthr...ssed+reference )
trzeba tylko pozamianic pliki i wszystko dziala jak zloto!!! przynjhamniej u mnie...

deqko
20-11-2005, 14:54
.httaccess wsadzasz przed /www/
ale niektorzy popelniaja blad i wstawiaja .httaccess.txt
sprawdz

polax
20-11-2005, 14:46
Polecam clienta FlashFXP bo niekażdy client FTP widzi te pliki albo ustaw se jeśli masz możliwość bo jest ukryty a z htaccess też mom problem

lukasz_w
16-11-2005, 13:06
hej!
na dzien dobry to powiem zem jest totalnym nowicjuszem w tych sprawach... wiem ze to kochacie, ale coz... kazdy kiedys zaczyna...
z tym plikiem to juz sam nie wiem... poczytalem forum, poprobowalem i nie dziala w tym momencie NIC !! zaczelo sie od tego ze nie moglem dodac artykolow (fatal error 472) wiem pomyslelem ze to ten .htaccess slynny... otoz, za pierwszym razem popelnilem ten plik ladnie wpisalem do niego co trzeba (jest w nim tylko linijka SetEnv PHP_VER 4) i wyslalem na serwer do katalogu www bo tam wgralem mambo... odswiezam strone chcac sprawdzic czy juz dziala a tu surprajz... komunikat taki: Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania. Serwer jest przeciążony lub napotkał na błąd w skrypcie CGI.error 500. i tu wymieklem... gdzies w innym poscie pisalo zeby wsadzic przed www ten plik wiec wsadzilem ale juz na innym koncie i co? i to samo... error 500 i teraz to juz nie wiem co z tym zrobic.....
a moze ktos inny wie???? bylbym wdzieczny......!
a swoja droga to gdzie znika ten plik .htaccess? kiedy wgralem go na serwer po prostu zniknal.... nie moge go odnalezc... moze gdybym go usunal to chodzilo by wszystko dalej normalnie.....??
generalnie to nie wiem co robic... a bardzo mi sie spieszy.... plis HELP!!