We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nie widac mnie

sLoDkI
01-03-2007, 10:37
No bo domen za free raczej nie dostaniesz

Pozdrawiam.

kek
28-02-2007, 10:34
Cytat Napisał sLoDkI
BTW - Nie wiem czy dobrym pomysłem jest stawianie regularnego serwera www na swoim komputerze lokalnie..
PS. słyszałem kiedyś o takim fajnym hostingu.. chyba OVH się nazywał - nawet mieli darmowe konta - możesz sprawdzić

pozdrawiam.
Dzieki za szybka reakcje. Ja server stawiam bardziej dla nauki/wiedzy/cos nowego - niz dla potrzeb. A co do OVH to zaraz szukam... Pozdrawiam i milego dnia.

PS. Chyba mam cos z oczami... nie widze niczego za free. Czyli z testowaniem lipa...

sLoDkI
28-02-2007, 10:20
BTW - Nie wiem czy dobrym pomysłem jest stawianie regularnego serwera www na swoim komputerze lokalnie.. zawsze lepsze rozwiązanie to wrzucenie tego gdzieś na hosting z conajmniej kilku powodów:

- lepsze łącza, jak stronka zrobi się bardziej popularna to Ci łącze padnie, lub jak się znajdzie kilku "inteligentych inaczej" ..
- 24/7 online, jak Ci prąd wyłączą, net padnie lub inne - strona będzie offline
- serwery hostingowe są lepiej zabezpieczone, ktoś sprawdza cały czas uaktualnienia dla oprogramowania, są osoby znające się na tym itp.. w domu chyba szkoda na to czasu, bo wymagałoby to ciągłego śledzenia dziur w oprogramowaniu, jego łataniu itp.
- inne o których zapomniałem

PS. słyszałem kiedyś o takim fajnym hostingu.. chyba OVH się nazywał - nawet mieli darmowe konta - możesz sprawdzić

pozdrawiam.

kek
28-02-2007, 10:08
Cytat Napisał sLoDkI
NIE ZAPOMNIJ zabezpieczyć Twojego routera, sieci wewn. przed atakami z zewnątrz (pamietaj że teraz jak ktoś włamie się na Twoj serwerek www to może mieć dostęp do wszystkich danych w komputerze, i sieci lokalnej!).

Pozdrawiam.
@sLoDkI - a gdzie moge znalezc cos na temat zabezpieczen. Co prawda nic ciekawgo na tym serverze nie mam, ale jak trafi sie jakis "inteligentny inaczej" to moze pewnie dla wyglupu narozrabiac...
I jeszcze jedno, a czy nie ma gdzies darmowych domen - tak na probe?
Mam wykupiona domene ale wszystko lezy na serverze w Krakowie. Jak wykorzystam ja u siebie to moge rozwalic portal i ktos moze urwac mi za to glowe...
A tak poza tym, to wielkie dzieki za pomoc.

sLoDkI
28-02-2007, 09:49
Cytat Napisał kek
PS. Maly postepik! Jak wpisze w internecie moje zewnetrzne IP to strona sie otwiera, ale jak zrobic aby widziec ja pod nazwa www...... ?
Super, teraz tylko musisz wykupić jakąś domenę, podpiąć ją pod Twoje zewn. IP i gotowe..
No może prawie gotowe
NIE ZAPOMNIJ zabezpieczyć Twojego routera, sieci wewn. przed atakami z zewnątrz (pamietaj że teraz jak ktoś włamie się na Twoj serwerek www to może mieć dostęp do wszystkich danych w komputerze, i sieci lokalnej!).

Pozdrawiam.

kek
27-02-2007, 11:32
Cytat Napisał sLoDkI
Nie rozumiem
No to po kolei: Mam server z Apachem. Gdy wpisze na nim adres swojej strony to wszystko chodzi i jest ok. Natomiast inne komputery w sieci nie odnajduja tej strony. Podobnie z polaczeniami przez internet. Na ruterze wpisalem IP serwera z portem 80 jako port publiczny ale bez rezultatu. Jestem troche za cienki aby pojac o co chodzi?
@sLoDkI - dzieki za pomoc, moze przy Twojej wiedzy do czegos dojde...

PS. Maly postepik! Jak wpisze w internecie moje zewnetrzne IP to strona sie otwiera, ale jak zrobic aby widziec ja pod nazwa www...... ?

sLoDkI
26-02-2007, 13:49
Cytat Napisał kek
Na serverze OK, a le juz na drugim komputerze nic.
Nie rozumiem

kek
26-02-2007, 13:19
Wpisalem w ruterze w NAT - Virtual Server
IP komputera z Apachem i port 80 na public port 80 i... nic. Na serverze OK, a le juz na drugim komputerze nic.

kek
26-02-2007, 12:15
Cytat Napisał sLoDkI
Z czasem teraz coraz ciężej
Na routerze musisz ustawić przekierowanie portu 80 na IP Twojego komputera z zainstalowanym Apache.
Dzieki, sprobuje to znalezc, chaciaz na moim ruterze to nie takie proste ("EDIMAX" - jakis dziwny wynalazek) :-(

sLoDkI
26-02-2007, 11:43
Z czasem teraz coraz ciężej
Na routerze musisz ustawić przekierowanie portu 80 na IP Twojego komputera z zainstalowanym Apache.

kek
23-02-2007, 15:35
Witam. Mam sieć 5 komputerow, stale IP (zewnetrzne). Na serwerze Apache z PHP chodzi ale nie moge udostepnic www na zewnatrz. Ma ktos chwile czasu?