We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

nie moge includować podstron (lokalnie działa)

pala
18-02-2007, 18:33
Cytat Napisał ekonovember
juz smiga - miales racje blad byl w metodzie odczytania wysylam z formulaza postem odbieram teraz tez postem i to konczy wszsytkie problemy ze strona - dziala wszystko dzieki za te kilka informacji, po poprostu jak widac nie spotkalem sie wczesniej z serwerem ktory mial wylaczone register globals
Luz. Jak ja zaczynałem, to nie wiedziałem, że jest coś takiego jak register globals i wszystko pisałem tak, jak Ty musiałeś

Jest jeszcze $_REQUEST[] - i post i get i coś tam jeszcze na pewno.

Cytat Napisał ekonovember
ps. jak mozesz to dodaj gdzies w ogloszeniach ze linuxowy klient ftp gFTP oraz gnome-commander a nawet nautilus nie pozwalaja na zmienianie uprawnien do plikow na servku - dziala za to KFTP widzialem ze gdzies na forum ktos to juz poruszal... sprawdzilem i serio tak jest
U mnie w nautilusie się też nie da, a jak próbuję się łączyć przez ssh, to nie mogę.

PS. Nie jestem adminem, jeśli nie zauważyłeś

ekonovember
18-02-2007, 14:54
juz smiga - miales racje blad byl w metodzie odczytania wysylam z formulaza postem odbieram teraz tez postem i to konczy wszsytkie problemy ze strona - dziala wszystko dzieki za te kilka informacji, po poprostu jak widac nie spotkalem sie wczesniej z serwerem ktory mial wylaczone register globals

ps. jak mozesz to dodaj gdzies w ogloszeniach ze linuxowy klient ftp gFTP oraz gnome-commander a nawet nautilus nie pozwalaja na zmienianie uprawnien do plikow na servku - dziala za to KFTP widzialem ze gdzies na forum ktos to juz poruszal... sprawdzilem i serio tak jest

pala
17-02-2007, 15:18
Wysyłasz hasło w adresie czy formularzu? Bo jak w formularzu to prawdopodobnie $_POST['haslo']

Co się dzieje, kiedy jest wywoływany ten skrypt? Jakiś błąd? Jeśli tak to wklej tutaj.

ekonovember
17-02-2007, 14:40
po testach sytuacja wyglada nastepujaco: wszystko smiga oprucz sesji... mam podstrone do administracji gdzie uzywam sesji (przez $_SESSION) zeby sie logowac i dodawac wpisy do newsow (haslo w pliku textowym jest porownywane z tym z formulaza newsy tez sa w pliku textowym a te sa wyswietlane wiec to nie wina braku dostepu do pliku) jest i na to jakas rada ?

session_start();
if (!$_SESSION['login'])
{
$test= array_reverse(file('./jakis_plik.dat'));
if ($_GET['haslo'] == trim($test[0]))
{
$_SESSION['login']= true;
$_GET['nav']= 'wpisz'; //tego zabiegu nie jestm pewien ale sprawdzilem ze nie on tu miesza
}
}

ekonovember
17-02-2007, 11:13
u siebia mam register globals na 'ON' pewnei teraz zadziala... po zmianie na $_GET

ps mam nadzieje ze sesje tez beda smigac przez HTTP_SESSION_VARS albo _SESSION

pala
17-02-2007, 00:36
Spróbuj switch($_GET['nav']) zamiast switch($nav). Podobnie z każdą zmienną pochodzącą "z adresu". Poczytaj o register globals

ekonovember
16-02-2007, 22:51
najpierw jakis link href='index.php?nav=omnie'

switch($nav)

{
case omnie:

include('./files/omnie.php');
break;

case main:

include('./files/main.php');
break;
case news:
switch($sub)
{
default:
include('./files/news.php');
}

break;
default:
include('./files/news.php');

}

oczywiscie jak juz wspomnialem lokalnie dziala ! a pliki i katalogi maja wymagane uprawnienia

pala
16-02-2007, 12:22
Pokaż kod.

ekonovember
16-02-2007, 11:10
skrypt includuje dokumenty (podstrony) zwykłym "słiczem" i lokalnie wszsytko mi śmiga po wrzuceniu strony na serwer i nadaniu wszsytkim plikom wymaganych uprawnien - strona otwiera tylko strone glowna (default) nie mam pojecia co jest przyczyna problemu

www.ekonovember.ovh.org