We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

.htaccess i .htpasswd

bob123
06-02-2007, 11:41
Korzystaj z tego linka i bedzie ok -> https://zaglebie.ovh.org/phpmyadmin/

grze
06-02-2007, 11:16
Wynika z tego ze niepotrzebnie instalowalem swoja wersje phpAdmina i blokowalem dostep do katalogu poprzez htaccess...
Teraz wystarczy ze z serwera wyrzuce caly katalog phpmyadmin i bede mogl korzystac bezpiecznie z waszej wersji phpadmina ?

bob123
06-02-2007, 10:19
/phpmyadmin <--- ta wersja phpmyadmina fizycznie nie jest na Twoim koncie i nie zabezpieczysz jej haslem. Wiec wszystko jest ok.

grze
06-02-2007, 09:36
zaglebie.ovh.org

bob123
06-02-2007, 08:50
Podaj nazwe swojej domeny.

grze
05-02-2007, 21:07
Na wstepie dodam ze jestem poczatkujacym, wiec prosze dla siebie zachowac wszelkie ostre slowa krytyki

Udalo mi sie zrobic logowanie dla roznych folderow na serwerze, iestety nie dziala mi to w katalogu /phpmyadmin

Jesli wpisze w adresie przegladarki phpMyAdmin wtedy wyskakuje okienko logowania i po wpisaniu loginu i hasla przechodzi do panelu phpMyAdmin - 2.9.0.2

jesli natomiast wpisze phpmyadmin (wszystko z malej literki dla mniej spostrzegawczych ) to nie pojawia mi sie okno logowania tylko do razu phpMyAdmin 2.8.2.4

Cos chyba strasznie namieszalem na swoim koncie skoro otwieraja mis ie 2 wersje admina nie wiem jak to sie stalo moze ktos pomoze

mariano
05-02-2007, 15:12
Ja uzylem programu "htpasswd", ale mozesz wpisac w googlach "htpasswd generator" i kliknac na jeden z miliona linkow, ktore Ci sie wyswietla.

matiszak
05-02-2007, 15:06
Wielkie dzieki
Ale jak wygenerowales to haslo ??
Bo tak jest haslo do spisania i klucz i nie wiem o co wtym chodzi wpisalem byle jaki klucz

mariano
05-02-2007, 15:01
Bo zle wygenerowales htpasswd. Sprobuj z ta linijka:

Kod:
matiszak:VkLrby13wiN9I

matiszak
05-02-2007, 14:40
Nadal nie dziala sprubujcie wejsc na imperialwarriors.ovh.org i podac login matiszak a haslo mamba
Narazie skasowalem .htaccess i .htpasswd zeby sie dostac na strone

mariano
05-02-2007, 14:15
Cytat Napisał matiszak
'AuthUserFile' /home/imperialwarriors/www/.htpasswd
Tu musisz podac prawidlowa sciezke, czyli:

Kod:
/home/i/m/p/imperialwarriors/www/.htpasswd

matiszak
05-02-2007, 13:52
Witam
Mam problem zrobilem wszystko wedlug instrukcji (http://pomoc.ovh.pl/ZabezpieczenieHtaccess) ale nazwa uzytkownika lub haslo nie dziala, ekran logowania wyskakuje ale haslo logowania nie dziala
pliki .htaccess i .htpasswd umiescilem w folderze www. Pliki o zawartosci :
.htaccess :
'AuthUserFile' /home/imperialwarriors/www/.htpasswd
'AuthGroupFile' /dev/null
'AuthName' "Acces Restreint"
'AuthType' Basic

require valid-user
i .htpasswd :
matiszak:11QWRaMyvzPP2
(dla loginu matiszak i hasla mamba o kluczu 1 (choc nie wiem po co on ))
Wchodze na strone jest wszystko dobrze okienko wyskakuje.Wpisuje login matiszak haslo mamba i nic.Okienko wyskakuje ponownie a na strone nie wchodzi.To chyba ja cos spieprzylem ale nie wiem co a gdy naciskam anuluj pojawia sie strona z komunikatem
Serwer nie może zweryfikować, że masz uprawnienia dostępu do URLa "/i/m/p/imperialwarriors/www/". Nie podałeś prawidłowych danych autoryzacyjnych (np. hasła), lub twoja przeglądarka nie potrafi ich przesłać.

Jeśli masz prawo dostępu do żądanego dokumentu, spradź podaną nazwę użytkownika i hasło.
Prosze pomozcie