We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problemy z bazą danych

idea_krys
05-02-2007, 18:57
Tak zgadza się. Wszystko już działa
Wielkie dzięki za pomoc

EDIT:
Mam jeszcze takie pytanie, czy byłoby możliwe odzyskanie poprzedniej bazy danych?? Lub kilku jej konkretnych elementów?
Teraz okazało się że nie potrzebnie wyczyściłem ją całkowicie.
Mam ją wyeksportowaną na dysk, jednak nie mogę jej wgrać, ponieważ jest zbyt duża

mariano
05-02-2007, 16:16
A jestes w stanie polaczyc sie phpmyadminem uzywajac hasla, ktore masz w config.php? Ja jakos nie moge, wiec wnioskuje, ze wpisales tam nieprawidlowe haslo.

idea_krys
05-02-2007, 15:42
Witam!

Wyczyściłem już prawie całą bazę danych. Zajmiuje ona teraz ok 400KB, jednak ten błąd nadal występuje.
Już nie wiem co mam zrobić

Pozdrawiam

Łabędź
04-02-2007, 10:58
Cytat Napisał idea_krys
Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc
Twoja baza nadal zajmuje 4566KB (fizyczna wielkość bazy na dysku)

pozdrawiam

idea_krys
04-02-2007, 02:20
Witam!!

Mam pewien problem. Dziś jak wszedłem po południu na moje forum (http://gklasa.ovh.org) zastałem taki błąd
Critical Error!
message_die() was called multiple times.

Error #1
Couldnt update warnings table

Line : 126
File : /home/g/k/l/gklasa/www/forum/includes/sessions.php
SQL : UPDATE phpbb_users_warnings SET archive = 1 WHERE date < 1139004060

Error #2
Couldnt update warnings table

Line : 126
File : /home/g/k/l/gklasa/www/forum/includes/sessions.php
SQL : UPDATE phpbb_users_warnings SET archive = 1 WHERE date < 1139004060

Please, contact the webmaster. Thank you.

Doczytałem tutaj na Waszym forum, że jest to błąd przepełnienia bazy danych. Zalogowałem się bez problemu do PhpMyadmin'a. Rzeczywiście okazało się, że moja baza danych zajmuje 5,1MB, więc wyczyściłem kilka wpisów (min.: phpbb_privmsgs, phpbb_privmsgs_text, phpbb_read_history, phpbb_search_results, phpbb_search_wordlist oraz phpbb_search_wordmatch). Po tej operacji baza danych zajmuje 3,7MB. Gdy postanowiłem poraz kolejny wejść na moją stronkę, wygenerował mi się kolejny błąd, mianowicie:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'gklasa'@'localhost' (using password: YES) in /home/g/k/l/gklasa/www/forum/db/mysql4.php on line 48
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Access denied for user 'gklasa'@'localhost' (using password: YES)

Oczywiście przed tymi wszystkimi operacjami wyeksportowałem na dysk zapasową kopie bazy (na dysku zajmuje 7,1Mb), ale gdy chciałem ją ponownie wgrać niestety system wyrzucał mi ciągle błąd "za duży plik" (niestety limit importowanej bazy danych wynosi tylko 2048kb)

Niestety znajduje się teraz w kropce, ponieważ nie wiem, czym może być spowodowany ten drugi błąd, a poprzedniej wersji bazy danych nie mogę przywrócić.

Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc