We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

ekhem...obczajcie stronke :)

pala
25-02-2007, 15:45
Firefox, Ubuntu, niestandardowe ustawienia dpi.

Pymek
25-02-2007, 00:35
Rozjeżdza ci się ? to jakiej ty przeglądarki używasz, bo mi w Operze i w IE normalnie wyglada

pala
25-02-2007, 00:06
alt jest tekstem alternatywnym dla obrazka - może pojawić się, gdy nie masz włączonych obrazków, używasz tekstowej przeglądarki czy też używasz czytnika ekranowego (przede wszystkim niewidomi). Nie pamiętam od kiedy jest wymagany, na pewno od xhtml 1.0 strict.

Z title jest troszkę podobnie. Jest to tekst opisujący linka. Pojawi się, gdy najedziesz kursorem nad linkiem i chwilę poczekasz. Tak jak alt, może być wykorzystywany przez czytnik ekranowy. Generalnie - bardziej konkretyzuje to, co kryje się pod linkiem. Nie kojarzę, żeby był wymagany.

• Odnośnie tego, co teraz u Ciebie widzę... Pokolei... być może nieskładnie oraz wyrywkowo: nie stosuj xhtml póki zupełnie nie wiesz o co chodzi. Użyj html (DOCTYPE).
  • Nie ma sensu stosować   do przesuwania tekstu. Użyj padding-left w css.
  • Nie ma sensu stosować — (aż musiałem sprawdzić co to w ogóle jest). Użyj border-bottom w css.
  • Nie ma sensu stosować
    do robienia odstępów. Użyj padding-bottom do robienia miejsca pod blokiem.
  • Zamiast dawać jakiś dziwny , daj po prostu

i ustaw czcionkę za pomocą font-family.

• Jeśli łamiesz tekst na pół, bo potrzebujesz mieć następny akapit, po prostu zamknij

i otwórz nowe. Przerwę między nimi reguluj padding'iem.

• Wpisz w google "listamatic" i zrób porządnie menu. Można dać "Menu" oraz "Pobierz" np. w

, który po ostylowaniu będzie wyglądał dokładnie tak jak teraz. Reszta powinna być w
      .
    • Menu i Pobierz powinny mieć taką samą klasę, bo wyglądają niemal identycznie. Górny margines powinien być tak naprawdę górnym paddingiem rodzica tych elementów.
    • Zamiast paska w 3.jpg wystarczyłoby użyć border-bottom w css. Póki co, to co teraz jest mi się rozjeżdża.

Sądzę, że jednak nie przerobiłeś sobie żadnego kursu lub przejrzałeś sobie go w 10 minut.

Pymek
23-02-2007, 21:15
Mam teraz narazie tylko index.html w CSS, obczaj czy coś źle ok ?
yyyy... objaśnij po co mam dawać title do

pala
23-02-2007, 02:35
Nie ma sprawy. Pamiętaj też o tym, że coraz bardziej ma znaczenie tzw. content na stronie, czyli konkretna treść.

Zajrzałem jeszcze na przykład menu, który podałem - do
przydałby się atrybut title. Google lubi, gdy zwracasz uwagę na accessibility. Musisz jednak pamiętać, że nie powinieneś robić tego z myślą o Google, ale o tym, żeby strona była dostępna dla wszystkich. Chodzi mi o to, że wyższa pozycja w Google na pewno cieszy, ale w końcu robisz stronę dla ludzi, a nie dla wyszukiwarki, więc warto zadbać o to, żeby była przejrzyście i czytelnie napisana, aby nawet osoby korzystające z czytnika ekranowego mogły bez problemu nawigować po stronie i wszystko "przeczytać". Tak się składa, że Google też to docenia. Przykład u Ciebie - obrazek zamiast tekstu na górze (ten mrugający). Jeśli koniecznie musi tam być obrazek i jeszcze nie wiesz jak można łatwo zostawić tam trochę tekstu dla tych, którzy obrazka nie zobaczą, dodaj chociaż atrybut alt do .

Pymek
23-02-2007, 00:52
Dzięki stary za pomoc takich ludzi powinni zatrudniać do Microsoftu ...
Właśnie się "dokształcam" w CSS jak strona będzie przerobiona to się tu odezwę

Jeszcze raz wielkie dzięki !!

pala
22-02-2007, 22:40
Chodzi o to, że jak porządna wyszukiwarka wchodzi na Twoją stronę i widzi kupę niesemantycznych znaczników i gdzieś tam na końcu uda jej się w końcu trochę tekstu znaleźć, to w jej ocenie strona jest kiepska, co przekłada się na page rank. Oczywiście to nie znaczy, że znaczników ma być jak najmniej, ale nie może być ich też multum.

Poza tym odbiegliśmy trochę od tematu. Google indeksuje tylko te strony, których linki znajdzie na innych witrynach. Jeśli nie dodałeś strony do żadnego katalogu i nigdzie w sieci nie ma odnośnika do Twojej witryny, to Google jej niezaindeksuje w ogóle.

Pymek
21-02-2007, 16:50
Czytając wszystkie twoje wypowiedzi twoim zdaniem im mniej znaczników na stronie tym lepiej ? Ma się to coś do wyszukiwarek ?
Cytuje : Jak ma Cię zaindeksować, jak masz tam ok. 1300 bajtów tekstu i 4500 bajtów znaczników? O co ci chodziło że za mało czy za dużo ?

pala
21-02-2007, 01:14
Jakie semantycznie. Człowieku, masz 10 tabel na prościutkiej stronie. Wsadzasz w potem w potem w
a potem jeszcze kawałek w , który i tak nic nie zmienia i mówisz o semantyczności? Przeczytałbyś i przerobił jakikolwiek kurs css'a i może byś zauważył, że to wszystko wystarczyło załadować do jednego semantycznego

.

Przykład 2 (663 bajty):
A wystarczyłoby (182 bajty):
a wygląd zrobić w cssie.

Pymek
20-02-2007, 21:21
Jest już chociaż trochę lepiej z tymi znacznikami semantycznymi ? Chociaż trochę ? I czy nadal jest dupiato ?

pala
15-02-2007, 18:51
Jeśli wyszukiwarka nie ma go w ogóle w indeksie, to żadne słowa kluczowe tej strony nie odnajdą.

Anorax
15-02-2007, 17:52
im więcej słów wpiszesz do wyszukiwarki tym szukanie będzie trafniejesze, reszty tego co powiedziałeś nie zrozumiałem

Pymek
15-02-2007, 14:44
Danych ? Jakie dane bo jestem nie kumaty ? Przesłałem im mape witryny, a tak wogóle to te słowa kluczowe w meta coś dają czy nie ?
No i czy musze dodać linijke "meta" gdzie będzie coś napisane dla robotów wyszukiwarek ?

Anorax
15-02-2007, 14:39
niekoniecznie, tyle że będziesz musiał podac bardzo dużo danych do google żeby trafiło...

Pymek
15-02-2007, 13:41
TZn. że jak bede miał strone tak jak teraz to mogę se pomarzyć żę wyszukiwarka np. Google ją zindeksuje ?

pala
15-02-2007, 09:41
Jak ma Cię zaindeksować, jak masz tam ok. 1300 bajtów tekstu i 4500 bajtów znaczników? Na kolejnych stronach jest jeszcze gorzej. Poczytaj o css i semantycznych znacznikach. Dodaj stronę do katalogów.

Pymek
14-02-2007, 19:53
Ludzie obczajcie czy te całe "meta" jest dobrze wszystko bo żadna wyszukiwarka nie chce jej zindeksować a "zarejestrowałem" je już daaaawno :
PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

proszę o szybką odpowiedź. Aha a nie trzeba jeszcze jednej "meta" gdzie ma być coś o robotach indeksujących ?

Anorax
12-02-2007, 20:49
coś się zmieniło, chyba na lepsze...

zainteresowało mnie jedno zdjątko, mamis.jpg, widziałem te dziewczyny na jakieś stronie xP

Pymek
12-02-2007, 17:05
Zmieniłem troszke stronke i dodałem nowe babki
Wszelkie uwagi i "zauważone błędy" w wyświetlaniu strony kierujcie tu na forum

Anorax
10-02-2007, 15:37
na pewno nie takie, proponuje coś na czym widac napis, i co nie razi w oczy, sam się zastanów...

Pymek
10-02-2007, 12:13
No to zaproponuj coś bo nie wiem jakie dać

Anorax
10-02-2007, 12:03
nie

Pymek
10-02-2007, 11:31
Mam prośbę obczajcie czy takie Menu sie wam podoba:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...43e641316.html

Pymek
05-02-2007, 08:10
Dzięki za koment
Też miałem na myśli żeby je trochę zmienić. Normalnie wiesz o co chodzi
Wasze uwagi będą spełnione.
Komentujcie a przyczynicie się do powstania zajefajnej strony

Niech moc będzie z wami

Czemu nie komentujecie ? Nie podoba się Wam ? Dzięki Wam będzie na OVH zajefajna strona !

sosnix
04-02-2007, 23:12
Fajny layout tylko ze 2 buttony z Napisem Menu i Download mi sie nie podoba. Strasznie to brzydkie a tak pozatym fajna stronka
Troche malo tematow jest tez;]
Zdravim

Pymek
04-02-2007, 00:26
Doceniam szczere odpowiedzi thx za to a co do PHP i reszty to pomału się do tego przymierzam

Komentujcie dalej oczekuje szczerych komentów
Oceniajcie chociaż w skali 1 - 10

MicNeo
03-02-2007, 23:48
Jak na początek nie jest najgorzej. Jednak jeżeli definiujesz dokument jako pisany w xhtml 1.0 to się stosuj do tego. Dużo błędów semantycznych oraz składniowych. Zacznij używać kaskadowych arkuszy stylów (CSS).

Co do php, przyjdzie czas, że będziesz tego potrzebował. Nic na siłe. Lepiej wcześniej naucz się uzywać xhtml'a i css'a. Gdy opanujesz to, wtedy bedzie czas na coś więcej

Pymek
02-02-2007, 17:33
HiHi thx za koment, a tak zleksza to mój pierwszy poważny projekt wszystkie wcześniejsze były do bani

Proszę o więcej komentarzy

Troche musiałem pozmieniać w kodzie bo opera nie wyświetlała strony tak jak powinno teraz już jest wszystko w porządku
A właśnie czemu jej nie oceniacie ? Nie podoba się Wam ?

Anorax
02-02-2007, 15:55
nie jestem fanatykiem telefonów komórkowych, ale bardziej programistą, i zdeczka jestem przyzwyczajony do jeżyka php, dlatego też razi mnie jego brak, a to naprawdę nie gryzie
z drugiej strony html mi się u ciebie bardzo podoba, strona podzielona, ładny i miły dal oka wygląd, galeria jest (no i ładne dziewczynki w niej ), możliwośc pobrania, ale nie wiem czy działa bo nie sprawdzałem, no i jak widze brak bazy danych sql więc włamanie na stronę jest niemożliwe (i niepotrzebne)...
ogółem rzecz biorąc strona mi się podoba, choc można by było zmieszac nieco z php, wszystkie podstrony są dobrze wykonane, podejrzewam że to nie jest twój pierwszy projekt i już co nieco wiesz.

Moja ocena 7/10

Pymek
01-02-2007, 22:28
Witam !

Oceńcie moją stronkę: http://sestuff.ovh.org

Strona poświęcona Sony Ericsson K310i !!

Oceniajcie sprawiedliwie i niech moc będzie z wami