We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z księgą gości w PHP

Baksik
14-02-2007, 11:34
Cytat Napisał Gregor
Zrobiłem stronkę z księgą gości w PHP (HTML z dołączonym skryptem). Informacje są pobierane przez funkcję input. Fragment kodu:

form action="">
Imię / Xyfka*

Od obsługi serwera ovh otrzymałem informację, że używam zmiennych globalnych, których forum nie obsługuje. Zaproponowano mi abym pobierał je przez GET . Jestem początkującym w PHP, czy ktoś może mi to wyjaśnić?
Nie wiem czy już się dowiedziałeś czy nie bo dość dawno tego posta zamieściłeś : )
Krótko mówiąc, serwer ma wyłączone register_globals w takim wypadku wywoływanie zmiennych za pomocą $zmienna zwróci Ci pustą wartość. W takim wypadku musisz zastosować bądź to np. $_GET['zmienna'] jeżeli jest to zmienna z adresu, $_POST['zmienna'] $_SESSION itd : )

Gregor
26-01-2007, 19:54
Zrobiłem stronkę z księgą gości w PHP (HTML z dołączonym skryptem). Informacje są pobierane przez funkcję input. Fragment kodu:

form action="">
Imię / Xyfka*

Od obsługi serwera ovh otrzymałem informację, że używam zmiennych globalnych, których forum nie obsługuje. Zaproponowano mi abym pobierał je przez GET . Jestem początkującym w PHP, czy ktoś może mi to wyjaśnić?