We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z avatarem

maymar
24-01-2007, 18:30
Nie wiem co zrobiłeś ale działa
WIELKIE DZIĘKI!!

mariano
24-01-2007, 15:45
Sprobuj teraz.

mariano
24-01-2007, 14:54
Wydalo mi sie dziwne, to co piszesz, wiec zajrzalem do kodu phpbb2 i niestety wiesci sa nie najlepsze. W obecnym, kiepskim stanie phpbb mozliwy jest jedynie upload z adresu zewnetrznego (dwa ostatnie pola w formularzu zmiany awatara w profilu uzytkownika). Przy uploadzie "lokalnym" (z pliku na dysku uzytkownika) autorzy phpbb probuja najpierw odczytac plik z katalogu tymczasowego w celu sprawdzenia jego parametrow (rozmiar w pikselach, kilobajtach etc.), a potem dopiero przenosza go za pomoca move_uploaded_file(). Jednak w warunkach "open_basedir" i "safe_mode" pierwsza operacja konczy sie to bledem.

Teoretycznie wystarczyloby wylaczyc limit rozdzielczosci i rozmiaru awatara, ale chyba nie ma takiej opcji. Pozostaje dlubanie w kodzie php. Powodzenia.

maymar
24-01-2007, 13:11
Zrobiłem w dobrym katalogu.
Dodatkowo widząc że to nic nie dało dalej zrobiłem chyba we wszystkich katalogach po drodze jakie są do katalogu avatars
w głównym www, w głównym forum, w images, w avatars. Wszędzie nadałem 777 i nadal to samo. Nie wiem co dalej z tym zrobić.

Znalazłem na sieci jeszcze to, ale nie wiem czy może się to do czegoś przydać w tym przypadku. link

mariano
24-01-2007, 12:33
Sprawdzales sciezke w ustawieniach awatara (http://www.phpbb.com/support/guide/#section3_2_2_5)? Moze tworzysz katalog "tmp" nie tam, gdzie powinienes?

maymar
24-01-2007, 11:55
Zrobiłem tak i nadal to samo.
Dodałem katalog tmp do folderu avatars i nadałem prawa 777. Niestety nadal to samo.

mariano
24-01-2007, 10:06
http://www.phpbb.com/support/guide/#section2_5_1

maymar
23-01-2007, 22:22
Witam

Przeglądałem już forum PHPbb.pl ale tam nie znalazłem odpowiedzi.

Przy dodawaniu avatara wyświetla mi na górze strony błąd
Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpCPxSIJ) is not within the allowed path(s): (/home) in /home/c/o/n/condor/www/forum/includes/usercp_avatar.php on line 195
Z tego co doczytałem w sieci chodzi prawdopodobnie o dostęp do basedir - konfiguracja w php.ini.

Czy wiecie w jaki sposób to rozwiązać - opcja wyłączenia uploadu avatara nie wchodzi w grę.