We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z instalacją Mambo.

dariush
10-08-2005, 08:38
Witam,

Również mam problem z instalacją Mambo (v.5.2.3). Podaję następujące dane:
Host name: localhost
MySQL User Name: MÓJLOGIN
MySQL Password: MOJEHASŁO
MySQL Database Name: MÓJLOGIN
MySQL Table Prefix: mos_ (zostawiam domyślny)

po czym ukazuje mi się komunikat:
"The password and username provided are incorrect".

Jestem pewien nazwy użytkownika i hasła. Czy ktoś ma pomysł ?
(byłem na stronie http://labedz.ovh.org/mambo/ , wiec wiem, ze można zainstalować tego CMS-a).

pozdrawiam,

------------------------------------------
OK.
Już znalazłem błąd
zamiast:"Host name: localhost" powinno być: "Host name: 60free.ovh.org"

Łabędź
03-08-2005, 18:56
Cytat Napisał Dariusz
Ja również próbowałem instalować Mambo, ale nie były spełnione wszystkie warunki rekomendowanego ustawienia i nie powiodło mi się. Mam w związku z tym prośbę o podanie ewentualnie nazw innych możliwych programów (najlepiej darmowych), które wspierają tworzenie serwisów internetowych na 60free. Zaznaczam, że umieściłem katalogi w folderze www.
hmm...

http://labedz.ovh.org/mambo/

To nie o to chodziło?

Jedyna trudność to zmiana uprawnień do katalogu ./templates - z niewiadomego dla mnie powodu standardowo był 707. Po ustawieniu na 757 wygląda na to że działa.

Widziałem również działające phpNuke...

pozdrawiam

Dariusz
03-08-2005, 18:13
Witam,
Ja również próbowałem instalować Mambo, ale nie były spełnione wszystkie warunki rekomendowanego ustawienia i nie powiodło mi się. Mam w związku z tym prośbę o podanie ewentualnie nazw innych możliwych programów (najlepiej darmowych), które wspierają tworzenie serwisów internetowych na 60free. Zaznaczam, że umieściłem katalogi w folderze www.

Pozdrawiam,
Darek

Łabędź
03-08-2005, 11:59
Cytat Napisał timd
Witam!
Chciałem zainstalować Mambo na swoim koncie. Przez klienta ftp wysłałem wszystkie potrzebne pliki. Niestety gdy przechodzę do instalacji ukazuje się napis:

Nie znaleziono obiektu!

Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.
Error 404
60free.ovh.org
Tue Aug 2 19:41:58 2005

Czy właściwie jest możliwa instalacja mambo na tym serwerze? Instalowałem już kiedyś mambo na serwerze host.sk i tam poszło bez problemów.
W czym może tkwić błąd?
Myślę, że nie powinno być problemów z instalacją Mambo ( cokolwiek to jest ;-) ). W Pana przypadku problemem jest nazwa katalogu z zawartością strony. W tej chwili ma Pan na koncie katalog 'WWW' a powinien być 'www' (małe litery). Tylko katalog 'www' jest dostępny przez 'www' ( ).

pozdrawiam

timd
02-08-2005, 19:47
Witam!
Chciałem zainstalować Mambo na swoim koncie. Przez klienta ftp wysłałem wszystkie potrzebne pliki. Niestety gdy przechodzę do instalacji ukazuje się napis:

Nie znaleziono obiektu!

Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze. Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.
Error 404
60free.ovh.org
Tue Aug 2 19:41:58 2005

Czy właściwie jest możliwa instalacja mambo na tym serwerze? Instalowałem już kiedyś mambo na serwerze host.sk i tam poszło bez problemów.
W czym może tkwić błąd?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.