We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Opinia 90 Plan

pEbE
07-04-2007, 21:12
Cytat Napisał radar22
P.S. Wyłaczenie możliwości wysyłania maili z eskryptów shell to cios poniżej pasa. Tłumaczenie w stylu "Opcja wysyłania maili poprzez ssh nie jest dostępna. Jeśli mógł Pan wysyłać maile w ten sposób, to
prawdopodobnie był to błąd w naszym systemie, ponieważ ta opcja nie powinna być dostępna." świadczy o ingnorancji klientów albo o "dobrych" serwerach, gdzie jak coś działa poprawnie to przez "bład w systemie".
Naprawdę rozbawił mnie ten cytat. Jeżeli naprawdę napisała o obsługa ovh, to w tym momencie nie powiem co udowadnia
Zapewne wielu ludzi którzy będą chcieli kupić serwery w ovh, po przeczytaniu tego tematu da sobie spokój. Ja oczywiście modlę się o łaskę administratorów i uruchomienie tego o co proszę...

Betinho
03-04-2007, 15:58
ja jestem tydzien i nie jestem zadowolony. Wbrew pozorom ciężko uzyskać pomoc :/

radar22
03-04-2007, 13:11
widzę że cacytowano na początku tego posta moją wypowiedź

na dzień dzisiejszy od plusów odjoł bym również stwierdzenie że dobra firma.

do minusów dodał bym jeszcze:
- pomoc w stylu: "Niestety, nie ma takiej możliwości" (cytat: pEbE)
- ovh zmienia funkcjonalność usług (np ssh) bez informowani klientów
- problemy z cronem
- pomoc i obsługa totalnie ignoruje klientów (reprezentuję firmę, wolę nie myśleć jak traktuja klientów prywatnych)

W razie jakichkolwiek problemów lepiej modlić się o cud niż liczyć na pomoc.

P.S. Wyłaczenie możliwości wysyłania maili z eskryptów shell to cios poniżej pasa. Tłumaczenie w stylu "Opcja wysyłania maili poprzez ssh nie jest dostępna. Jeśli mógł Pan wysyłać maile w ten sposób, to
prawdopodobnie był to błąd w naszym systemie, ponieważ ta opcja nie powinna być dostępna." świadczy o ingnorancji klientów albo o "dobrych" serwerach, gdzie jak coś działa poprawnie to przez "bład w systemie".

pEbE
21-03-2007, 17:42
Niestety, nie możemy w ten sposób łączyć się z serwerami. Jest możliwość odblokowania tego dla naszego konta? Swoją drogą, dlaczego blokujecie owe połączenia? Wszystkie dobre hostingi mają tą opcję włączoną.

Chciałbym podkreślić, że jest to dla nas szalenie ważne!

Łabędź
19-03-2007, 10:52
Twój skrypt korzysta z protokołu UDP, który jest zablokowany na serwerach web. Może zdalny serwis pozwala na korzystanie z TCP?

pozdrawiam

pEbE
11-03-2007, 20:26
Proszę, tutaj jest skrypt:
http://team.sa-mp.com/sampqry.php.txt

Tutaj można zobaczyć ten sam skrypt umieszczony na 2 serwerach:
- 60 free: http://monitoring.ovh.org/monitor/checksocket.php
- 90 plan: http://gtam.info/area51/checksocket.php

Jak widać na 60free działa, natomiast na płatnym 90plan nie. Rozumiem, dbacie o bezpieczeństwo stron klientów ale bez przesady.

W celu wyjaśnienia: jest to skrypt monitoringu serwerów. Administratorzy monitorowanych serwerów mogą ustawić praktycznie dowolny port dla serwera - i tu jest problem - zablokowane porty nie pozwalają łączyć się funkcji fsockopen do serwera.

Łabędź
05-03-2007, 10:35
Cytat Napisał pEbE
- ograniczenia funkcji php
Proszę o więcej szczegółów...

Cytat Napisał pEbE
- wolny ftp
FTP nie jest niczym limitowany. Jeżeli chodzi wolno to znaczy, że najprawdopodobniej masz poblokowane porty u swojego ISP.

Cytat Napisał pEbE
- zablokowane porty
Porty są poblokowane na serwerze ssh. Na jakie porty miałeś problem połączyć się z serwerów web? Może blokada była na serwerze na który się łączyłeś?

Cytat Napisał pEbE
- pomoc w stylu: "Niestety, nie ma takiej możliwości"
No niestety, nie zawsze da się wszystko zrobić...

Cytat Napisał pEbE
- 60 free ma więcej opcji niż 90plan
?!?

Cytat Napisał pEbE
- gdy na koncie 90plan nie działała nam część serwisu polecono nam umieścić ją na darmowym 60free (na którym O DZIWO działała), gdy poszliśmy na ugodę i umieściliśmy część serwisu na darmówce poprosiliśmy o podpięcie naszej domeny wyjątkowo pod 60free. Oczywiście odpowiedz taka jak wyżej: "Niestety, nie ma takiej możliwości" (skandal!)
60free technicznie nie umożliwia takiej możliwości.

O jaki skrypt/stronę chodzi?

pozdrawiam

pEbE
03-03-2007, 23:17
plusy:
- dobra fimra
- duży transfer
- niskie ceny

minusy
- ograniczenia funkcji php
- wolny ftp
- zablokowane porty
- pomoc w stylu: "Niestety, nie ma takiej możliwości"
- 60 free ma więcej opcji niż 90plan
- gdy na koncie 90plan nie działała nam część serwisu polecono nam umieścić ją na darmowym 60free (na którym O DZIWO działała), gdy poszliśmy na ugodę i umieściliśmy część serwisu na darmówce poprosiliśmy o podpięcie naszej domeny wyjątkowo pod 60free. Oczywiście odpowiedz taka jak wyżej: "Niestety, nie ma takiej możliwości" (skandal!)

Nie polecam tego konta, najchętniej bym z niego zrezygnował, lecz nie ma takiej możliwości ocena: 3/10

PS: tu jest regulamin, radze dobrze przeczytać i zastanowić się przed zakupem

archi
05-01-2007, 14:12
bardzo prosze o opinnie jest do la mnie naprawde wazne

archi
03-01-2007, 15:41
Witam, zastanawiam sie nad kupnem tego serwera i ciekaw jeste opinni uzytkownikow. Bardoz prosilbym o wyrazenie jej tutaj i najlepiej podanie link du Waszej strony dzialajacej na tym serwerze.

na tym forum:
http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=2133

przeczytalem strasznie zniechecajaca opinnie tego serwera mianowicie:

plusy:
- dobra fimra
- tania
- niskie ceny
- oparte o klastry
- kilka adresów IP

minusy (tych nistety wiele)
- wolno działające FTP
- częste awarie (małe ale ważne, to poczta, to ssh to baza ....)
- duże i częste opuźnienia w dostarczniu maili przez mail() z php
- bramki maili w RBL
- brak możliwości łacznia z bazą mysql5 w zadaniach CRONA (i nic z tym nie robią od ponad miesiąca)
- suport w polce ale naprawy kierują do francji i trwa to wieki
- brak możliwości zmiany katalogu głównej domeny
- nielogiczny panel zarządzania (jestem adminem i to w jaki sposób zakłada się tu wirtualki to masakra)
- zarządzanie DNS w panelu - masakra
- nieprawidłowe zakładanie V-hostów w panelu (standardowo dodają / na końcu lokalizacji a nie powinni - w wyniku tego problemy z mod_rewrite)
- częste Internal Server Error (z niczego)
- niekiedy serwery mocno obciążone (popołudniami) generuje stronę z trzema prostymi zapytaniami do bazy ponad 1s (normalnie powinno grubo poniżej 0,1s)
- duże opuźnienia po wprowadzeniu zmian przez ssh (strona odświerza się czasem po 2-3 minutach)

Pracuję prawie non stop na tym serwerze (po 8-10 godzin dziennie) - podłączony przez ssh - fish.

I jednak czuję duży dyskomfort pracy z tym serwerem. Niestety ale moja opinia nie jest pochlebna.
Z wyrażeniem tak negatywnej opini i tak czekałem długo.

moja ocena 3/10 - tak niska bo minusy hostingu utrudniają mi pracę.

P.S. Zmiany dokonane w panelu działają po mniej więcej 3 godzinach (00:00 3:00 ...) - standard i nie ma na co nażekać.

co o tym sadzicie?