We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nie działa w IE

volky
28-12-2006, 20:17
Ok troche przebrnąłem od tamtej pory wiedzy i godzin pracy ... dawne błedy znikły ale ... mam nowy problem. Pod Fire foxem stronka wyświetla się super. Ale w Internet explorer pojawiają się puste miejsca (kwadraty) obok przycisków . Strona zrobiona jest w Photoshopie. Wycięcia rozjeżdzają sie samoczynnie. Strona jest oparta o tabele. Być może są to spacer.gif wygenerowane w jakiś sposób do niebotycznych rozmiarów. Zauważyłem ze jak sie zmienia kodowanie stronki to sie poprawia sama. Jak sie kasuje pliki temprary internet files lub cookie to też sie poprawia sama. Ale wystarczy odświerzyc strone i już znow ten sam bajer...
Zamaist 100 % wpisywac do wysokosci i długości robiłem jpg przycisków w ich orginalnych rozmairach wpisywanych w pixelach ale rozwalało jeszcze bardziej. Od tygodnia sie męcze z tym...

sLoDkI
20-12-2006, 12:02
Polecam walidować sobie stronkę poprzez W3C..
Bo aktualnie się nie waliduje

http://validator.w3.org/check?verbos...kie.ovh.org%2F

"Result: Failed validation, 15 errors"

Zmniejsz z 15 do zera a prawie napewno ruszy

pozdrawiam.

Naki-BoT
19-12-2006, 16:18
Musisz poprostu wiecej nad tym posiedziec, jak bedzie 100% strona zgodna, bez nie tylko bledow ale tez jakichkolwiek bledow to bedzie chodzic, a dla pewnosci zawsze mozna sprawdzic.

Kazda przegladarka po swojemu interpretuje style CSS, niektore wogole nie obsluguja niektoych styli inni tak ( np. CSS3 ) musisz sprawdzic jak cos uzywasz i chce by dzialalo wszedzie.

Czy styl jest wewnatrz kodu czy w osobnym pliku nie ma znaczenia i tez nie ma znaczenia czy w zrodle strony go widzisz, wazne czy przygladarka ten fragment interpertuje czy omija.

Ja tworze wszystko w xHTML 1.1 i praktycznie rzadko ( ale mam ) problemy zeby cos zle wygladalo we wszystkich przegladarkach, a jesli wogole to z reguly sa nie takie standardowe rzeczy jak dl,dt,dd czy rzadziej uzywane elemnty styli.

P.S. jest IE 7 tak samo slaby jak IE 6, tylko skopiowany wyglad z FF ;p

KRZ
19-12-2006, 16:12
No właśnie z tym W3C różnie bywa, ja swoje strony robie niby zgodnie z XHTML 1.0 Strict i wszystko w validatorze elegancko bezbłędnie wychodzi, ale na IE strona niedziała. Ja mam W98 i IE 6 na nowszym (o ile jest) niesprawdzałem, bo szczerze to troche olewam tą przeglądarkę. Większość ludzi zrozumiała że lepiej zmienić IE na Mozillę, Operę czy FF'a.

Pozatym to samo mam z IE z html gdy dodaje zew. css więc myślę, że w tym może być problem. Gdy jest mało definicji i są one podstawowe to IE działa, a jak zastosuje jakiś rozbudowany css to nic poza białą stroną w IE niewidać, choć źródło pokazuje.

Naki-BoT
19-12-2006, 13:12
Wszystkie przegladarki obsluguja xhtml bo to jest od dawna standard, a nie jak html z 8x/9x roku ;-)

Wiec to nie byla przyczyna.

Najlepej tworz strony wg wskazówek W3C, wtedy napewno nie bedziesz mial problemow ze gdzies nie dziala/wyglada inaczej:

http://validator.w3.org/
http://jigsaw.w3.org/css-validator/

volky
19-12-2006, 13:01
Tzn już odkryłem prawdziwą przyczynę nie otwierania sie W Interent Explorer .
Chodzi o fakt zamieszczenia jezyka Xhtml. Tego Explorer nie rusza. Bo i bez instalcji na serwerze w domu mi też nie chodzi IE. Chyba gatese nie pomyślał
Teraz zmieniam i dopracowuje ten fakt ....troche czeka mnie roboty z przeprogramownaniem ale przynajmniej wiem o co chodzi .

dzieki za znalezienie tej literówki i zainteresowanie bob123 bo juz myslałem ze nikt nie zaglada tutaj .

Pozdrawiam !!!

bob123
19-12-2006, 08:37
Niepoprawna deklaracja DOCTYPE.

Niektore linki wygladaja tak:
href="onas.htm""
popraw na
href="onas.htm"

volky
18-12-2006, 19:37
Witam szanownych Administratorów i forumowiczów.

Mam problemik z wyswietlaniem mojej strony http://bhppodlaskie.ovh.org/

Strona smiga bardzo dobrze pod Firefoxem ale nie na Internet Explorer.
Nie rozumiem i nie wiem co zrobic żeby inni mogli ją też zobaczyć !
Biały ekran wyświetla i nic
Juz kombinowąłem na rozne spsoby np zmiana uprawnien ... czyszczenie cokies.. temporary files .. historie... i nie wiem juz co jest nie tak