We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

dlaczego nie mogę się połączyć?

mariano
18-12-2006, 11:30
99% problemow z ftp (jesli pominac zle wpisane haslo) bierze sie ze zle skonfigurowanego firewalla po stronie sieci klienta. 1) Opcja optymistyczna jest taka, ze administrator firewalla przewidzial miejsce dla ruchu ftp, ale popelnil bledy w konfiguracji. Wtedy czesto pomaga wlaczenie trybu pasywnego w programie do ftp. 2) Opcja pesymistyczna zas wyglada tak, ze administrator wycina w firewallu wszystko oprocz ruchu www, wtedy pozostaja dwa rozwiazania: a) uzycie jakiegos interfejsu www (OVH dostarcza wlasny - http://tu_wpisz_swoj_login.ovh.org/net2ftp), b) zdobycie numeru telefonu/maila do administratora Twojej sieci lokalnej i zrobienie mu awantury

W gre wchodza jeszcze lamerskie lub zle skonfigurowane przez uzytkownika routery i accesspointy oraz tzw. Zapora Sieciowa Systemu Microsoft(R) Windows(TM). W drugim przypadku warto sprawdzic ustawienia zapory (i troche pogooglowac) lub zmienic system operacyjny.

Astar
16-12-2006, 14:03
Zarejestrowałam się, mam dostałam wszystkie maile i telefony jakich dusza zapragnie, ale nie mogę się połączyć przez FTP. Total Commander mówi mi o przekroczonym czasie połączenia, a Smart FTP, że "Server closed connection". Widzę na forum, że inni też miewali podobne problemy, które jak wnioskuję z urywania się tematów, ustąpiły. Czy to jest jakaś norma, że po jakimś czasie od założenia konta nie można się połączyć? CZy o co chodzi? Może gdyby ktoś z administracji raz a dobrze wyjaśnił sprawę, mniej by było podobnie brzmiących tematów na tym forum... Denerwujące jest to, że nie wiem, czy sama coś źle robię (ale poprwności logina i hasła jestem pewna) czy po prostu trzeba czekać i nie panikować? Proszę o odpowiedź...