We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zmienne i ustawienie serwera MySQL

Leechoo
13-12-2006, 12:11
ok zobaczę, ale mam jeszcze takie coś:
gdy w phpmyadminie chcę zmienić metodę porównywania dostaję:

Błąd
Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj.

PMA Database ... błąd[ Dokumentacja ]
Ogólne funkcje relacyjne wyłączone

Czy wie Pan może gdzie w Joomli się to robi? Dziekuję za pomoc, przejzalem forum joomli, niestety nic tam nie ma odnośnie połączenia skrytpu php z bazą

Znalazłem wpis odpowiadający za przesyłanie danych do bazy, było utf8, zmienilem na latin2. niestety nie pomogło.

Łabędź
13-12-2006, 12:03
Cytat Napisał Leechoo
Czy mógłbyś opisać dokładniej jak to zrobić?
Chodzi o to, żeby po połączeniu skryptu PHP do bazy jako pierwsze zapytanie uruchomić po prostu 'set charset latin2'.

'collate' jest to tylko sposób porównywanie ciągów i nie ma wpływu na wyświetlanie znaków.

pozdrawiam

Leechoo
13-12-2006, 11:25
Czy mógłbyś opisać dokładniej jak to zrobić?
Gdy w zapytaniu sql wpisuję to, pojawia się informacjia że zapytanie zostało wykonane, lecz nadal pozostaje metoda porównywania opisów latin1_swedish_ci.

Dzięki za pomoc

ps. alter database character set latin2 także nie pomaga
ALTER DATABASE nazwa CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci; tez nie działa

Łabędź
09-12-2006, 20:11
Cytat Napisał Mars
Mam pytanie o możliwość zmiany tych ustawień serwera MySQL na koncie 60free. W chwili obecnej wartością globalną jest latin1, latin1_swedish_ci...
(jeśli mam bazę z danymi latin2, latin2_general_ci to oczywiście wywalają się "polski znaczki")
'set charset latin2' i już

pozdrawiam

Mars
09-12-2006, 00:52
Mam pytanie o możliwość zmiany tych ustawień serwera MySQL na koncie 60free. W chwili obecnej wartością globalną jest latin1, latin1_swedish_ci...
(jeśli mam bazę z danymi latin2, latin2_general_ci to oczywiście wywalają się "polski znaczki")