We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pytanie o transfer

gargamel
11-12-2006, 14:51
Już wszystko działa jak należy. Mogę się jedynie zastanawiać ile czasu jechałbym na dedyku 10mpbs płacąc za dedyka 20mbps gdybym uwierzył na słowo z pomocy że transfer został mi zmieniony 30 listopada. Całe szczęście że się w porę zorientowałem że coś jest nie tak.

gargamel
08-12-2006, 12:19
mój idc-handle: kp1310

Odnośnie tego testowania. To jest tak jak pisałem powyżej. W czasie szczytu gdy zużycie łącza na moim serwerze wynosi 10-11mbps, to transfer mam 20-40kb/s. A w nocy to chodzi bardzo szybko download jak i upload.

Łabędź
08-12-2006, 11:57
Cytat Napisał gargamel
Dodam tylko, że znajomy też ma serwer w OVH i gdy pobieram plik od niego to transfer mam rzędu 180-300kb/s, a gdy odemnie to 20-40kb/s. Czyli jak widać to nie wina mojego łącza.
Sprawdziłem Twoje łącze i jest ok. W sieci OVH (inna podklasa) masz ponad 9MB/s (burst), na łączu 10Mbps do Polski leci maks (ponad 1MB/s). Potestuj łącze w szczycie na serwerze (upload/download z Polski/zagranicy) i daj znać co wyszło.

pozdrawiam

Żwirek
08-12-2006, 11:31
Podaj nic handle.

gargamel
08-12-2006, 11:18
Witam.
Klientem OVH jest już prawie od 9 miesięcy. Do tej pory korzystałem z serwera dedykowanego SuperPlan o transferze 10mbps. Logując się w managerze sprawdziłem obciążenie łącza i pokazuje że maksymalne zużycie wynosi 11mbps. Zresztą sam wchodząc na moją stronę i pobierając plik zauważalne było duże zwolnienie transfer pobierania wynosił 20-40kb/s . Doszedłem do wniosku że czas najwyższy zwiększyć moc łącza. Więc postanowiłem wykupić, a raczej przekręcić dysk(jak poinformowała mnie pani z pomoc) z SuperPlan do SuperPlan++ (łącze 20mbps). Mam teraz serwer dedykowany SuperPlan++, ale prawdę mówiąc to nie widzę, żadnej różnicy poza tą że w managerze widnieje teraz 20mbps zamiast 10 no i płacę prawie 2x więcej. Nadal zużycie maksymalne wynosi 11mbps, a gdy sciągam plik transfer jest rzędu 20-40kb/s . Czy aby napewno mam przepustowość 20mbps?? Pisałem 2 razy do pomocy w tej sprawie ale nie otrzymałem odpowiedzi.

Dodam tylko, że znajomy też ma serwer w OVH i gdy pobieram plik od niego to transfer mam rzędu 180-300kb/s, a gdy odemnie to 20-40kb/s. Czyli jak widać to nie wina mojego łącza.

Liczę na odpowiedź.