We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

księga gości zapisująca dane do pliku

matty_dsw
05-12-2006, 15:08
no wlasnie chodzi o to że nie chce sql'owej no ale trudno, bede musial. A co do tej która działa na plikach to wiem ze ona jest lipna, ale sprawdzilem około 10 różnych i zadna nie dzialala, kazda nie zapisywala nic do pliku mimo poprawnego chmodu

mariano
05-12-2006, 09:35
Ksiega moze i by zadzialala, gdyby byla porzadnie napisana. Ta uzywana przez Ciebie arcydzielem programowania w php nie jest. Poszukaj innej (najlepiej opartej na bazie sql) albo popraw ja tak, zeby przynajmniej nie uzywala "register_globals".

matty_dsw
04-12-2006, 21:03
jeśli ktoś ma jakąś księge, która działa u niego na ovh to proszę o nazwę. Z góry dzięki

matty_dsw
04-12-2006, 20:36
http://www.dswserv.ovh.org/ksiega/index.php

z tym chmodem 755 bez sensu bo potrzebny jest przeciez write ale zmienilem i tez nie dziala, teraz jest 755 ustawione

Andrzejas
04-12-2006, 19:46
Cytat Napisał matty_dsw
Witam. Odpaliłem skrypt księgi gości, która zapisuje wprowadzone w formularzu dane do pliku. Plik ma znajdować się w katalogu 'data', ustawiłem chmod katalogu data na '777' a wyskakuje mi błąd z logo ovh w tle "Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem."
zmień chmod z 777 na 755

mariano
04-12-2006, 14:03
Podaj swoj login.

matty_dsw
04-12-2006, 10:53
Witam. Odpaliłem skrypt księgi gości, która zapisuje wprowadzone w formularzu dane do pliku. Plik ma znajdować się w katalogu 'data', ustawiłem chmod katalogu data na '777' a wyskakuje mi błąd z logo ovh w tle "Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem."

Kod odpowiedzialny za dodawanie wpisów:
Kod:
$commentID="1";  //1,2,3,4...
$DATADIR="data/";
$commentID="a$commentID";

if($COMMENTACTION=="add")
{
	$file=fopen($DATADIR.$commentID, "a");
	flock($file, 2);

$f_tresc=str_replace("\n", "
", $f_tresc); $f_tresc=str_replace("\r", "", $f_tresc); $f_imie=str_replace("\n", "
", $f_imie); $f_imei=str_replace("\r", "", $f_imie); $f_email=str_replace("\n", "
", $f_email); $f_email=str_replace("\r", "", $f_email); fputs($file, $f_imie); fputs($file, "\n"); fputs($file, $f_email); fputs($file, "\n"); fputs($file, date("H:i d-m-Y")); fputs($file, "\n"); fputs($file, $f_tresc); fputs($file, "\n"); flock($file, 3); fclose($file); }
Dodam jeszcze, że wartości z formularza są przesyłane metodą POST

Wie ktoś czemu taki problem? Pomocy, żadna księga działająca na plikach nie chce mi chodzić.