We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

zamiast mod_rewrite

turlog
21-11-2006, 10:52
Dziekuję! Działa super.

mariano
20-11-2006, 12:00
Cytat Napisał turlog
potem zauważyłem, że wymuszenie typu pliku nie powoduje jego interpretowania jako php (,,dzięki'' CGI?)...
Na 60free akurat powinno zadzialac (http://forum.ovh.pl/archive/index.php/t-1137.html).

zaznaczam, że dla mnie doc.php?path to okrutne paskudztwo
Zgadzam sie.

turlog
18-11-2006, 14:18
witam, chcialem jakos uniknac obrzydliwych ?& w adresach (a przynajmniej ograniczyc ich ilosc)... mod_rewrite nie ma, rozumiem, wiec wymyslilem stworzenie pliku o nazwie identyfikujacej typ zawartosci, np. doc, img, txt a nastepnie odwolywanie sie do strony poprzez doc/sciezka/logiczna/do/dokumentu co bym sobie latwo wyciagnal z PATH_INFO na przykład... no ale nie da się, trudno próbuję dalej, niech już będzie jeden '?', czyli doc?sciezka/logiczna/do/dokumentu no ale w tym momencie zauważyłem, że nie da się ustawić DirectoryIndex... trudno, przekierujemy z index.php, potem zauważyłem, że wymuszenie typu pliku nie powoduje jego interpretowania jako php (,,dzięki'' CGI?)... no i w końcu postanowiłem dać sobie na razie spokój i zapytać co mi wolno zrobić aby osiągnąć wspomniany cel - dynamiczne strony bez ?&=... pomyslałem jeszcze o osobnych katalogach doc/ img/ etc z ?, ale to już coraz gorzej wygląda (doc/?...) jest jakiś oficjalny sposób? może coś przeoczyłem, źle robię... mozna wymusić inaczej (nie przez ForceType) interpretację wybranego pliku jako skryptu php? zaznaczam, że dla mnie doc.php?path to okrutne paskudztwo