We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

IP fail-over

Druciak
18-12-2006, 21:19
Ja nawet niedokładnie nie wiem

Naki-BoT
18-12-2006, 15:33
W Managerze ustawiasz i odpowiada ten serwer na ktory routowany jest IP fail-over,
a jak technicznie to juz dokladnie nie wiem ;-)

Druciak
18-12-2006, 15:23
Cytat Napisał Naki-BoT
Bynajmniej tak wlasnie pisze w pierwszym linku,
oczywiscie jako glownego IP wtedy musisz uzywac tego z fail-over, i w momencie kiedy zechcesz (awarii) zmieniasz jego przekierowanie z serwera1 na serwer2 i ludzie ktorzy z niego korzystaja nawet nie zauwaza roznicy ;-)
Mnie trochę zastanawia w jaki sposób to działa
Jakiś VLAN czy coś? Bo nie wiem jak inaczej może to działać skoro są dwa serwery podłączone do jednego switcha które mają wpisane takie same adresy IP.

Jak to się dzieje że odpowiada jeden, a nie drugi.

Ps. Chociaż bardziej mi się podoba usługa z klastrem, wtedy zapewnie sobie większe bezpieczeństwo i lepszą dostępność usług.

Naki-BoT
18-12-2006, 02:43
Bynajmniej tak wlasnie pisze w pierwszym linku,
oczywiscie jako glownego IP wtedy musisz uzywac tego z fail-over, i w momencie kiedy zechcesz (awarii) zmieniasz jego przekierowanie z serwera1 na serwer2 i ludzie ktorzy z niego korzystaja nawet nie zauwaza roznicy ;-)

Pozdrawiam.

Druciak
17-12-2006, 10:51
Cały czas nie jestem pewien działania tej usługi, chyba będę musiał przetrenować to na kilku maszynach.

Ale starając się zrozumieć działanie tego systemu.

Powiedzmy że mam dwa Opterony które są w tej samej szafie (by między sobą miały 100Mbit), na każdym z nich konfiguruje ten sam dodatkowy adres IP. Cały ruch na ten IP leci do Operona1, dopiero jak coś się z nim niedobrego dzieje, ja w menagerze coś przełącze i ruch pójdzie na Operona2? Dobrze piszę?

Naki-BoT
16-12-2006, 02:06
Napewno od SuperPlan wzwyż?

Na stronie serwery Start tez posiadaja 1 IP Fail-over, tylko Kimsufi go nie posiada.

sLoDkI
13-12-2006, 16:01
Tu jest fajny opis
http://www.ovh.pl/items/ip_failover.xml

Dodatkowo:
http://pomoc.ovh.pl/SkonfigurujDodatkoweIp

Usługa jest bezpłatna, dostępna dla wszystkich ofert serwerów dedykowanych od Superplan wzwyż.

pozdrawiam.

Druciak
17-11-2006, 11:24
Witam,

Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega usługa IP fail-over ?? Czy jest dodatkowo płatna? Jakie warunki muszę spełniać itp.