We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem przy podmienianiu plików.

Łabędź
23-11-2005, 09:48
Cytat Napisał skynet86
Zapomniałem jeszcze dodać, że po wgraniu nowego pliku brakuje w nim zaledwie kilku kilobajtów - na stronie nadal widać to samo co przed zmianą, dopiero po jakimś czasie wszystko się zmienia. O co tu chodzi? Czy to mogą być jakieś problemy z samym serwerem?
W sumie nie powinno się tak zdarzać. Istnieje prawdopodobieństwo, że akurat w czasie w którym Pan wysyłał pliki system NFS nie był zsynchronizowany. Jest to jednak prawdopodobieństwo bardzo małe. Raczej podejrzewam coś z programem FTP, bądź firewallem/proxy Pańskiego ISP.

pozdrawiam

skynet86
22-11-2005, 22:28
Zapomniałem jeszcze dodać, że po wgraniu nowego pliku brakuje w nim zaledwie kilku kilobajtów - na stronie nadal widać to samo co przed zmianą, dopiero po jakimś czasie wszystko się zmienia. O co tu chodzi? Czy to mogą być jakieś problemy z samym serwerem?

deqko
22-11-2005, 16:26
ja czyscilem wszystko (pamiec podreczna, koooookis , itp.) przewaznie dzialalo

skynet86
22-11-2005, 16:20
Nazwa konta to skynetor

Łabędź
22-11-2005, 16:05
Cytat Napisał skynet86
Mam podobny problem, a jako że już jest jeden temat, to nie będe zakładał następnego.
U mnie problem jest podobny z tym, że wszystkie pliki na moim ftp jakby się tam zagnieździły i nie chcą wyjść! Naprawdę dziwne - podmieniam plik http i niby nadpisał stary ale patrzę - wielkość nadal ta sama! Plik dalej siedzi chcociaż został teoretycznie podmieniony. To samo się dzieje jak usunę plik i wgram jego nową wersję - pojawia się stara! Czary! Naprawdę mnie to denerwuję bo nie mogę nic zrobić z moją stroną. Nie używam żadneog proxy.
Proszę podać nazwę konta.

pozdrawiam

skynet86
22-11-2005, 15:42
Mam podobny problem, a jako że już jest jeden temat, to nie będe zakładał następnego.
U mnie problem jest podobny z tym, że wszystkie pliki na moim ftp jakby się tam zagnieździły i nie chcą wyjść! Naprawdę dziwne - podmieniam plik http i niby nadpisał stary ale patrzę - wielkość nadal ta sama! Plik dalej siedzi chcociaż został teoretycznie podmieniony. To samo się dzieje jak usunę plik i wgram jego nową wersję - pojawia się stara! Czary! Naprawdę mnie to denerwuję bo nie mogę nic zrobić z moją stroną. Nie używam żadneog proxy.

Łabędź
13-11-2005, 11:24
Cytat Napisał papcio
Niestey mam ten sam problem i jest to bardzo uciążliwe. Co z tym zrobić?
Czy zmiana na koncie FTP jest od razu widoczna?

pozdrawiam

papcio
12-11-2005, 18:58
Niestey mam ten sam problem i jest to bardzo uciążliwe. Co z tym zrobić?

Haan
08-11-2005, 14:25
1. Nie używam Proxy.

2. Kolejny przykład: wsat.ovh.org/forum/portal.php

Jest tamw pisany skrypt przekierowania na moja stronę główną. Popełniłem bład nie wpisując ">". Wrzucilem poprawiona stronę i

- na FTP jest nowa.
- w przeglądarce jest stara ;/

EDIT: strona główna się zmieniła. (po 30+minutach). Opisana powyżej dalej stara wersja ;/

Łabędź
08-11-2005, 13:25
Cytat Napisał Haan
ni wiem czy mnie dobzre zrozumiałeś, podmienionej strony NIKT nie widzi(tylko ja an ftp) i ładuje się stara, której na FTP nie ma. Czary mary jakieś ;s
Korzystasz może z jakiegoś HTTP proxy?

Gdzieś jest buforowana strona którą wczytujesz. Można to zmienić korzystając z tagół 'meta' w nagłówku strony.

pozdrawiam

Haan
08-11-2005, 12:25
ni wiem czy mnie dobzre zrozumiałeś, podmienionej strony NIKT nie widzi(tylko ja an ftp) i ładuje się stara, której na FTP nie ma. Czary mary jakieś ;s

Frano
08-11-2005, 12:19
Po wrzuceniu nowego pliku, wyczyść pamięć podręczną w przeglądarce.
Powinno pomóc.

Haan
08-11-2005, 12:10
Na ftp mam plik index.html i gdy go usunę i/lub zastąpie nowym to zanim będzie widoczny na stronie mija nawet kilka godzin . Co dziwne, gdy wgrywam nowy plik(np. podstronę) jest ona widoczna natychmiast. Problem jest dokuczliwy, szcególnie, że cały czas pracuję nad stroną.

To be clean: http://wsat.ovh.org