We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

LaTeX i ImageMagick

dzimi
16-01-2011, 22:28
Cytat Napisał lbielenda
Ponawiam pytanie czy na serwerze jest już LateX czy nadal go nie ma?
Czy jest moze zainstalowany alternatywnie Mimetex?
Zamierzam stworzyć portal elektrotechniczny i bez umieszczania wzorów matematycznych będzie to nie możliwe.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. To dla mnie bardzo ważne.
Przecież to nie problem dokompilować/doinstalować.

lbielenda
16-01-2011, 22:15
Ponawiam pytanie czy na serwerze jest już LateX czy nadal go nie ma?
Czy jest moze zainstalowany alternatywnie Mimetex?
Zamierzam stworzyć portal elektrotechniczny i bez umieszczania wzorów matematycznych będzie to nie możliwe.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. To dla mnie bardzo ważne.

Łabędź
02-11-2006, 09:54
Cytat Napisał MicNeo
@Łabędź: wiesz, jak TeX będzie tak rozpowszechnioną nazwą, jak np C/C++, java, czy głupi eurosport albo HBO to może będzie poprawne wymawianie tego tak jak nam podpowiada...logika(?). Ale narazie tak nie jest.

Ale moglibyśmy wrócić do tematu?

Czyli nie ma szans na zainstalowanie na serwerze tego o co prosze?
Jest szansa. Pomyślimy nad tym przy następnej kompilacji PHP.

pozdrawiam

MicNeo
31-10-2006, 19:46
@mariano: Rozumiem cię! Tylko popatrz na to z mojej strony. Jestem nowym userem. Pisze o LaTeXu. A tutaj admin, robi, bądź co bądź, błąd. Nie wiem kto tu był wcześniej na forum co robił itd. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi

@Łabędź: wiesz, jak TeX będzie tak rozpowszechnioną nazwą, jak np C/C++, java, czy głupi eurosport albo HBO to może będzie poprawne wymawianie tego tak jak nam podpowiada...logika(?). Ale narazie tak nie jest.

Ale moglibyśmy wrócić do tematu?

Czyli nie ma szans na zainstalowanie na serwerze tego o co prosze?

pala
31-10-2006, 14:53
Cytat Napisał Łabędź
P.S. W j. polskim słowa z 'x' przy odmianie wymienia się na 'ks'
Ale to nie jest iks tylko chi ;p

Łabędź
31-10-2006, 09:59
Cytat Napisał mariano
Mowie tak dla zasady, nie dlatego, ze nie wiem, jak mowic.
He he, był już taki jeden, co walczył z wiatrakami. Chyba nie skończył najlepiej

pozdrawiam

mariano
31-10-2006, 09:55
Cytat Napisał MicNeo
Jednak troche śmiesznie to wygląda jak admin, który (tak mi się zdaje) powinien znac się na rzeczy takie coś pisze
Mowie tak dla zasady, nie dlatego, ze nie wiem, jak mowic. A robie tak, bo na swojej drodze spotkalem juz zbyt wielu wazniakow, ktorzy nie mieli bladego pojecia o lateksie, a pouczali wszystkich wkolo, jak nalezy wymawiac "latex". Blagam Cie, nie badz jednym z nich.

Łabędź
31-10-2006, 09:50
Cytat Napisał MicNeo
Jednak troche śmiesznie to wygląda jak admin, który (tak mi się zdaje) powinien znac się na rzeczy takie coś pisze.
A jak wymawiasz 'java' ?

P.S. W j. polskim słowa z 'x' przy odmianie wymienia się na 'ks' - np. "linuksa". I bądź tu mądry czy zastosować odmianę fonetyczną czy wg. pisowni. Możemy zadzwonić do prof. Miodka

pozdrawiam

MicNeo
31-10-2006, 09:35
pala: hehe.... no wiesz, to pytanie było retoretyczne

mariano: A cóż miałbym Ci robić? Jednak troche śmiesznie to wygląda jak admin, który (tak mi się zdaje) powinien znac się na rzeczy takie coś pisze.

Ale nie o to tutaj chodzi. Będę musiał coś wymyślić.

mariano
31-10-2006, 09:30
Cytat Napisał MicNeo
Poprawna pisowania to LaTeX. I czyta się to nie: lateks, lecz latech, bądź lejtech
A ja dla zasady czytam "lateks" i co mi zrobisz?

bob123
31-10-2006, 07:37
@MicNeo
Zgadza sie co do pisowni, ale kolega mariano jest niereformowalny , zna pisownie i wymowe ale swiadomie postepuje inaczej, yhhh

pala
30-10-2006, 22:37
No można książkę napisać. Albo sparsować to co użytkownik nastukał i w odpowiedzi dać mu ładnego pdfa do wydruku z naniesionymi przez niego danymi. Albo...

MicNeo
30-10-2006, 21:00
A to czego można LaTeXa użyć?

Szkoda, że na serwerze nie są dostępne te moduły. Bardzo pomocna rzecz, a niewiele roboty. Trudno.

PS:
Poprawna pisowania to LaTeX. I czyta się to nie: lateks, lecz latech, bądź lejtech. Tak przy okazji.

Pozdrawiam!

pala
30-10-2006, 09:04
Stawiam na wzorki

mariano
30-10-2006, 09:00
Cytat Napisał MicNeo
Czy na serwerach OVH dostępny jest LaTeX i ImageMagick?
Nie, jest GD w PHP.
Do czego zamierzasz uzyc lateksa? Ciekaw jestem.

MicNeo
29-10-2006, 21:46
No to są takie jakby suplementy do apacha(?). Coś jak GD.

PS: Chodzi o PHP rzecz jasna. :P

pala
29-10-2006, 17:29
Nie wiem co znaczy czy jest dostępny, ale ja na shellu 90Plan mam:
-ovh: latex: command not found

MicNeo
28-10-2006, 20:00
Witam!

Czy na serwerach OVH dostępny jest LaTeX i ImageMagick? Jeżeli nie, to czy kiedyś (w najbliższym czasie) będzie takie coś udostępnione?

Pozdrawiam!