We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nie dodaje mi newsow ;/

boniek00
09-11-2006, 11:36
a można wiedzieć co było powodem uszkodzenia tej tabeli?
Nie znalazłem przyczyny błędu - prawdopodobnie złośliwość rzeczy martwych

oraz czy WY administratorzy musileliscie w tym działać czy np. ja byłbym to w stanie naprawić ??
tak, za pomocą phpmyadmina wykonać zapytanie sql:

Kod:
REPAIR TABLE nazwa_tabeli;
pozdrawiam,

boniek00
08-11-2006, 12:24
Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Wszystkie spamy z mails zostały usunięte, ale nadal pokazuje 3.2Mb!!!

skoro mówisz, że baza jest pusta to dlaczego nadal nie mogę nic dodać z newsów czy komentarzy !!?? chyba problem, leży gdzie indziej...
Tabela 'mails' była uszkodzona, dlatego informacje o jej statusie były niepoprawne. Problem został rozwiązany.

Masz już pełne uprawnienia do swojej bazy danych, więc nie powinno być już problemów podczas wstawiania nowych rekordów.

pozdrawiam,

boniek00
08-11-2006, 10:22
w tabeli mails mialem ponad 400 stron spamu, po usunieciu ponad 300 pojemnosc(3,2Mb) sie nie zmniejszyla i nadal nie moge nic dodac na strone
Obecnie twoja baza danych jest pusta.

pozdrawiam,

boniek00
07-11-2006, 12:37
Zaloguj się do bazy przy pomocy phpmyadmin i usuń stare lub nie potrzebne wpisy w bazie.

http://pomoc.ovh.net/WszystkoOPhpAdmin

ps.
Twoja tabela 'mails' ma rozmiar 3,2MB.

pozdrawiam,

wasylgkps
06-11-2006, 16:04
i to jest problemem?

prosze powiedz jak dokonać zmniejszenia bazy danych??

boniek00
06-11-2006, 09:50
Twoja baza ma rozmiar 4,2MB. Musisz ją zmniejszyć. Obecnie nie posiadasz uprawnień do zapytań INSERT, UPDATE i CREATE. Po zmniejszeniu bazy danych poniżej 4MB uprawnienia zostaną przywrócone.

pozdrawiam,

wasylgkps
05-11-2006, 20:55
kurcze interesuje sie ktos tym forum???

wasylgkps
03-11-2006, 18:29
problem powrócił...tylko do innej strony której jestem właścicielem

a mianowicie gkps.ovh.org

od pewnego czasu zaden z adminow nie moze dodac newsa, nawet nie mozna zwyklego komentarza dodac na strone (nawet spam sie nie dopisuje do ksiegi gosci)

problem lezy w zapisie newsa do bazy danych bo w rekordzie 'news' nie pokazuje nowego newsa!

co to sie dzieje?????????

P.S jak patrze na logi to pokazuje cos takiego "[11:21:48 | kris]: dodano newsa (ID 0)" ale nic sie na stronie nie wyświetla...

pozmozcie

wasylgkps
21-10-2006, 09:52
no chyba padne...

juz news sie dodal... a wiesz dlaczego? otoz wczesniej w tytule umieszczalem to: '....' lecz gdy zmienilem na cudzyslow to juz wszystko wrocilo do normy ehhh

dziwny to przypadek....
pozdrawiam

wasylgkps
20-10-2006, 17:51
no więc moge już stwierdzić ze problem lezy w zapisie newsa do bazy danych!

i co teraz?

pozdrawiam

boniek00
20-10-2006, 16:41
Spróbuj wrzucić jakiegoś dłuższego testowego newsa, a później za pomocą phpmyadmina sprawdzić czy rzeczywiście wiadomość została zapisana do bazy danych w tabeli `news`.

Bedziesz miał wtedy pewność, że problem pojawia się podczas wstawiania nowego wiersza do tabeli `news`, a nie np. na nie wyświetleniu zapisanych w bazie wiadomości.

wasylgkps
20-10-2006, 16:13
otoz tak:

po wpisaniu duzej notki na str glownej nic sie nie pokazuje, czyli tak jakby news nie zostal dodany(choc baza danych mozeliwe ze przyjmuje txt...) po wpisaniu chociazby "blablabla" news zostanie ukazany na str.

problem pojawil sie wczoraj jak chcialem dodac newsa...bo jak widac bardzo czesto jest uaktualniana ta stronka

p.s. dzieki za zainteresowanie moim problemem

p.s2 aa i jeszcze podobny problem mam niekiedy ad. komentarzy, poprostu ktos dodaje komenta (licznik sie zwieksza) lecz poprostu nie jest to wyswietlane, zatem tu moge stwierdzic ze baza przyjmuje komentarz, lecz go nie wyswietla

pozdrawiam

boniek00
20-10-2006, 14:51
Mało precyzyjnie opisałeś swój problem, dlatego mam pytania:

1. Czy pełna treść wiadomości dodawana do bazy danych, a wyświetlana jest tylko krótka wiadomość?
2. Czy w przypadku wpisania dłuższej notki w wiadomości zostaje ona zapisana w bazie?
3. Kiedy pojawił się ten problem, bo istniejące na stonie newsy wyglądają poprawnie?

pozdrawiam,

wasylgkps
20-10-2006, 13:40
kswanda.ovh.org

free

pozdrawiam

boniek00
20-10-2006, 13:11
Podaj nazwę domeny, link do strony powodującej problem.

wasylgkps
20-10-2006, 13:04
witam,

spotkalem sie z takim problemem...jak dotad wszystko bylo ok, az do pewnego momentu gdzie chcialem dodac newsa a tu nici...odziwo jesli napisze b krotkiego np 1 zdanie to news zostanie dodany...

co tu sie dzieje?

pozdrawiam