We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Aktywacja

Bagheera
13-07-2008, 20:09
Mam 1 konto na ovh założone ponad rok temu, teraz zaszła potrzeba załóżenia drugiego konta.

No i pojawił się problem, zamówienie złożyłem, podałem numer telefonu, lecz automat nie dzowni, dostaję za to maile:

"Telefoniczne potwierdzenie zamówienia w ovh.pl - nr zajęty"

no dobra, jest tam link, klkam, podaję inny numer, to samo, próbowałem jakieś 10 razy z różnymi numerami.

Bez zmian.

Dziś chciałem spróbować ponownie, znowu klikam w link, i dostaję wiadomość:

"To zamówienie zostało kilkakrotnie użyte, proszę stworzyć nowe"

Nie mogę stworzyć nowego zamówienia, potrzebna mi taka subdomena, na jaką złożyłem zamówienie.

Znalazłem coś takiego jak
narzędzia->odnów

wpisuję w polu "Wpisz nazwy usług do odnowienia" moją domenę, lecz dostaję odpowiedź:

" Błąd

Nie wybrałeś produktu lub okresu, na jaki ma być on odnowiony"

No to klkam na "Kliknij tutaj, aby odnowić usługi korzystając z identyfikatora klienta (NIC)", wpisuje swój nick-handle i hasło, no i wyświetla się:

" Informacje

Brak usług do odnowienia w najbliższym czasie. Można ją wprowadzić osobno, jeżeli chcesz ją teraz odnowić.
Możesz również otworzyć sesję dla innego identyfikatora klienta dla kilku usług"

Po za tym, nie wiem, po co tam hasło, co tam nie wpiszę, (nawet bez hasła), to i tak jest to samo, chyba, że podan nieprawidłowy nick-handle.

Podobno po 3 dniach zamówienie wygasza się. Czy twdy ponownie będę mógł złożyć zamówienie na to samo konto z taką domeną jak tym razem?

A tak w ogóle, cały pomysł z tą telefoniczną aktywacją konta jest zły, wystarczyła by aktywacja mailowa, i nie trzeba było by się w to bawić, a czytając forum, nie tylko ja mam takie problemy.

---------------------
wygląda na to, że była to moja wina, wpisałem numer dokładnie w takim formacie, w jakim jest przedstawiony na stronie, tj "+48 xxx xxx xxx", ze spacjami, podałem inny numer komórki w innej sieci, i zadziałało, thx 2 me ^^

Żwirek
03-11-2006, 12:34
Podaj numer zamówienia.

HydRal
03-11-2006, 09:56
Ja rowniez dostalem tylko 2 maile.
Jak dlugo czeka sie na pozostale??

Żwirek
06-10-2006, 11:58
Cytat Napisał dont
Witam, nie wiem ile mam czekać na aktywację swojego darmowego konta w OVH
Podaj numer zamówienia.

klamot
05-10-2006, 23:19
Znalazłem opis założenia konta::

Wybieramy opcję w menu (po lewej stronie) - Oferta > Załóż konto...

3. Czytać co jest na ekranie >

3.a. jeśli nie jesteś klientem ovh - kliknij link z opcji w pierwszym wierszu - cyt.: Jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem, możesz stworzyć swoje konto klikając na ten link

> czytaj uważnie, co jest na ekranie...
> wypełnij formularz (bez bajerów, bo stracisz zaufanie... )
> pola z gwiazdkami są obowiązkowe!!!
>!!! pamiętaj!!! - zapisz sobie hasełko i login na karteczce i przyklej do monitora!!!

> po prawidłowym wypełnieniu formularza - otrzymasz 1 e-mail z informacjami:
Oto informacje dotyczące Twojego konta :

Twój nichandle : xxxxx-ovh
Twoje hasło: hasło które zostało wpisane przy zakładaniu konta
Nazwisko: xxx Imię: xxx
Adres: xxx
Kod pocz.: xxx, Miejscowość: xxx

możesz przejść do punkty 3.b >>>

3.b. jeśli jesteś klientem > stwórz swoją subdomenę, czyli nazwę strony. Bedzie to jednocześnie LOGIN do Twojej strony...

> wpisujesz propozycję domeny : Nazwa subdomeny powinna zawierać od 4 do 16 znaków...
>uruchomi sie panel, w którym podajesz NIC: xxxxx-ovh (wpisujesz wszystko z 1 maila) i hasło, które zostało wpisane przy zakładaniu konta...
> jeśli wszystko będzie OK > pojawia sie panel z info: zatwierdź.... Zaznaczasz kwadracik i klikasz ZATWIERDŹ...

4. Jeśli będzie wszystko OK > pojawi sie okienko z fakturą na kwotę 0,00 złotych (jeśli dobrze pamiętam). Otrzymasz 2 emaila na skrzyneczkę, jako potwierdzenie. Aby przejść dalej - musisz kliknąć i potwierdzić założenie konta w okienku na dole.

5. Wpisz nr telefonu stacjonarnego!!! (wszystko jest opisane) w układzie np. +4833xxxxxxx gdzie +48 to nr kier do PL 33 nr kier do miasta xxxxxxx twój tel.

6. pojawi sie okienko z tzw kodem dostepu - ZAPISZ GO na KARTCE!!!

7. CZEKAJ NA TELEFON - w ciągu kilku minut oddzwoni do Ciebie AUTOMATYCZNA SEKRETARKA (mówi po polsku i to nie Lucyna z gazowni...). Wysłuchaj komunikatu i - PO SYGNALE - WPISZ KOD xxxx z klawiatury telefonu - NIE SPIESZ SIĘ ZRÓB TO DOKŁADNIE - jeśli się pomylisz lub nie odbierzesz telefonu skontaktuj się telefonicznie z pomocą techniczną - chyba, że jest jakieś inne wyjście... (napiszcie)

8. Po wpisaniu kodu usłyszysz - kod zaakceptowany - i rozłącz się

9. Otrzymasz 3 emaila: Potwierdzamy dokonanie płatności, forma płatności: PP
nr zamówienia xxxxxxxxx

10. Otrzymasz 4 emaila z informacją o koncie z wieloma informacjami m.in. :

Zgłoszony dostęp do konta:

WWW: http://twojadomena.ovh.org
FTP: ftp.60free.ovh.org

login: twojadomena
hasło: xxxxxxx (hasło generowane przez ovh) - możesz je zmienić - ale sobie je zapisz

11. Otrzymasz 5 emaila:

Serdecznie Witamy,

W załączeniu przesyłamy fakturę xxxxxxxxx

12. Teraz korzystając z info zawartym w 4 emailu - działaj...
> wejdź do MANAGERA https://www.ovh.com/managerv3/beta/home.pl
>Kliknij: Domena (po lewej u góry)
> kliknij link do strony twojadomena.ovh.org
kliknij > serwer wirtualny i zmień hasła do ftp i bazy mysql

dont
05-10-2006, 21:21
Witam, nie wiem ile mam czekać na aktywację swojego darmowego konta w OVH, dostałęm dwa e-maile, jeden z NICHANDLE, a drugi z wezwaniem o zapłatę 0zł

Nie wiem czy mam czekać na jeszcze jednego e-maila, bo jak chcem się zalogować w ftp to nie chce wejść żadnymi danymi, które już dostałem.