We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problemy z mailami

olecki
22-12-2006, 14:08
Cytat Napisał pala
Witam,

od paru dni jestem użytkownikiem planu 90. Niestety wysyłane maile docierają z bardzo dużym opóźnieniem. To samo dotyczy funkcji mail() w php. Czy Wy też macie takie opóźnienia?
tak mamy, ja mam plan240!!! neistety nikogo to nie obchodzi w ovh ze tak wlasnie jest!
newsletter do 5tys osob wysylal mi sie ponad 6 godzin!!! (na innych serverach max 20minut)

W godzinach szczytu maile przychodza z opoznieniem, nawet godzinnym! zwykly - pojedynczy mail!!! przetestowalem z roznych kont!

Sam server www chodzi dobrze i sprawnie, ale poczta - to wielka porazka w tej firmie!

sLoDkI
28-11-2006, 17:05
Cytat Napisał comin
Nie kumam! Jak info? Skąd te info???
To jest rozszerzenie Twojej domeny
Możesz wybrać inną, np. .pl.
Ogólnie przyjęte jest że nazwy skrzynek wyglądają tak:
nazwa@domena.rozszerzenie

gdzie:
- nazwa - twoja nazwa dowolna.. np. skrzynka1, dom, praca, comin, itp..
- domena - np. mojadomena, ovh itp
- rozszerzenie - rozszerzenie domeny: np. .pl, .de, .net

Więc jeżeli wykupisz domenę
a) comin.pl
b) comin.info

to możesz pozakładać sobie na nich skrzynki np.:
a) dom@comin.pl, praca@comin.pl, prywatne@comin.pl
b) dom@comin.info, praca@comin.info, zabawa@comin.info

Staramy się wyjść z usługami na przeciw wymaganią klientów, a nie przeciwko klientom

PS. na forum można wejść domyślnie poprzez forum.ovh.pl
pozdrawiam.

Żwirek
28-11-2006, 15:25
Napisz na pomoc[at]ovh.pl i opisz problem, napisz również z jakiego interfejsu pocztowego korzystasz.

dj_mario
28-11-2006, 15:18
WITAM
na mojej poczcie jest informacja ze mam 6 nowych wiadomosci - problem jest w tym ze choc widnieje taka informacja to moja skrzynka jest pusta ;/ - nie mam w niej kompeltnie nic -- jak mam sprawdzic co to za wiadomosci ??

comin
31-10-2006, 19:04
Cytat Napisał Żwirek
będziesz miał domene o nazwie marcin. info to...
Nie kumam! Jak info? Skąd te info???
Czy jak jedyną rzeczą jaką chcę mieć w adresie jest "marcin" to oprócz @ muszę jeszcze mieć w nazwie "nazwaskrzynki" i "info"
Już mnie szlag trafia jakie to wszystko zamieszane na ovh łącznie z odpowiedziami
Żeby wejść na forum trzeba z głównej strony kliknąć w:
Pomoc >Forum > kliknąć na zrzut ekranu Forum >Forum
Jak by nie można zrobić linku "Forum"
Odnoszę wrażenie że wszystko jest na przeciw klientowi!!!!

Żwirek
30-10-2006, 14:54
Można zaufać, dodaliśmy nowe serwery odpowiedzialne za pocztę.

Jak będziesz miał domene o nazwie marcin. info to skrzynki będą miały adres:
nazwaSkrzynki@marcin.info

comin
30-10-2006, 10:23
Zamierzam założyć konto mailowe, czy nadal są problemy, czy można spokojnie zaufać usługom ovh??
-Przy koncie darmowym jaki będę miał adres po @ np. marcin@....??

Żwirek
09-10-2006, 13:00
Cytat Napisał pala
BTW: Czy to normalne, że po zmianie treści strony www zmiana jest dokonywana bardzo często po ok. 15 sekundach? Pracuję na serwerze przez putty i edytuje strony w vimie (dlaczego nie ma werjsi 7?). Po zapisaniu zmian nie pojawiają się one natychmiast.
Co do przeladowywania stron to normalne bo strony znajduja sie na klastrze a nie na fizycznym dysku i trzeba czasu na rozpropagowanie zmian.
Co do maili to napisz na pomoc(at)ovh.pl podaj nazwe domeny i opisz problem.

marksman
08-10-2006, 22:37
Opóźnienia maili to według ovh standard, najwyższa jakość usług, niezawodność i takietam. Nie tylko na plan90 są takie problemy. Chcesz wstąpić do naszej grupki opóźnienio-mailo()-holików?

pala
04-10-2006, 12:53
Witam,

od paru dni jestem użytkownikiem planu 90. Niestety wysyłane maile docierają z bardzo dużym opóźnieniem. To samo dotyczy funkcji mail() w php. Czy Wy też macie takie opóźnienia?

BTW: Czy to normalne, że po zmianie treści strony www zmiana jest dokonywana bardzo często po ok. 15 sekundach? Pracuję na serwerze przez putty i edytuje strony w vimie (dlaczego nie ma werjsi 7?). Po zapisaniu zmian nie pojawiają się one natychmiast.