We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z wyświetleniem katalogu...

deqko
14-11-2005, 12:59
Albo mozna inaczej:

Kod:

Lista plikow w katalogu "folder"

Obrazek1
Obrazek2
Obrazek3
Obrazek4
Obrazek5
I tak mozna robic w nieskonczonosc

Mysle, ze o to Ci chodzilo Kopiujesz to do notatnika zmieniasz linki i zapisujesz jako "index.html"
Tylko tyle, ze wymaga to ciągłej aktualizacji po wgrywaniu nowych plikow, ale to jest akurat maly problem

dotslash
14-11-2005, 02:29
Cytat Napisał Adamdo
nie jest to możliwe, możesz to zrobić tylko po podłączeniu się do ftp

Pozdrawiam, Adamdo
Witam. A jak to zrobić?
Wydaje mi się, że możnaby napisać kawałek kodu w php, do listowania plikow z danego katalogu, i umieścić go w pliku index.php (lub index.html).
Zauważyłem, że system przekierowuje przy podaniu sciezki do katalogu do tych dwóch plików. Ale trzeba by skopiowć ten plik do wszystkich podkatalogów, ktore chcemy listować. Nie wiem za bardzo czy dobrze kombinuję?
Lecz domyślam się, że może gdzieś na serwerze powinna być włączona jakaś opcja listowania katalogów, gdy brakuje pliku o nazwie index.html lub index.php.

Wytłumaczcie mi czego nierozumię.
TIA. thx.

Adamdo
05-11-2005, 10:53
nie jest to możliwe, możesz to zrobić tylko po podłączeniu się do ftp

Pozdrawiam, Adamdo

hehehe
05-11-2005, 10:51
Chodzi mi po prostu o to, że po wpisaniu adresu mojekonto.ovh.org/folder/
chcę, żeby wyświetliła mi się lista wszystkich plików jakie mam w tym folderze. Czy po zrobieniu dobrego pliku index.html będzie to możliwe, czy w 60free w ogóle się nie da zrobić czegoś takiego i w każdym przypadku trzeba podawać pełną ścieżkę?

Adamdo
05-11-2005, 09:39
w katalogu nie ma inedksu
bo nie ma żeby robić coś takiego musisz mieć tam plik index.html który po wpisaniu tego adresu się wyświetli. ty zapewne chcesz żeby powpisanie mojekonto.ovh.org/folder wyświetlił się plik image.jpg, co możesz zrobić tylko po podaniu pełnej ścieżki dostępu
Nie bardzo wiedziałem w jakiej kategorii umieścić mojego posta
ja bym polecał główne od 60free

Pozdrawiam, Adamdo

hehehe
05-11-2005, 02:09
Nie bardzo wiedziałem w jakiej kategorii umieścić mojego posta, ale najwyżej któryś z administratorów go przeniesie;-) Mam następujący problem:
http://mojekonto.org/folder/image.jpg - w taki sposób mogę zobaczyć plik, który znajduje się na serwerze. Jednak kiedy wpiszę adres http://mojekonto.org/folder/ pokazuje mi się error 303
Zabroniony dostęp! Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.
Chciałbym, aby przy wpisaniu tego drugiego adresu pokazywała mi się lista wszystkich plików w folderze, tak jak jest to np. na lycos. Jaka może być przyczyna, że tak nie jest? Próbowałem nadawać folderom chmody 755 i 775, ale i w jednym i w drugim przypadku nie pomagało. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże;]