We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kilka powodów dlaczego nie wybierać ovh

Łabędź
03-10-2006, 10:47
Cytat Napisał marksman
PHP mailer to nie to samo co mail(), różni się chociażby możliwością autoryzacji SMTP. No i ten skrypt jest bezzasadnie zablokowany, bo tylko pozwala na ograniczenie ilości spamu.
Niestety nie jest bezzasadnie zablokowany. Nie zrobiliśmy tego 'na złość klientom'. W przypadku 1000gp często się zdarzało, że klienci wysyłali dużo spamu korzystająć z protokołu SMTP. Niestety typowa polityka antyspamowa wielu dostawców serwerów mailowych jest: "o, dużo spamu leci z klasy XXX.XXX/16. To co, blokujemy? Blokujemy!". I w ten sposób cała klasa IP OVH była na blacklistach. Jedynym wyjściem jest gataway mailowy. Stąd potrzeba wysyłania poczty przez 'mail()'.

Cytat Napisał marksman
Co do SPF - inne firmy jakoś mogą to załatwić. Poczytałem w necie i to nie jest aż taka czarna magia, czy technologia prosto z NASA.
Owszem nie jest to kosmiczna technologia. Nie jest najlepsza, ba nawet dobra nie jest. To jest tylko półśrodek, który łamie reguły określone w RFC. I dlatego nadal jej nie zaimplementowaliśmy. Jak pisaliśmy wcześniej - musimy jakoś zareagować na wprowadzenie SPF u innych operatorów, wciąż jednak zastanawiamy się jak.

Cytat Napisał marksman
Tak więc czy to moja wina, że PHPmailer jest bezpodstawnie zablokowany?
A może to moja wina, że aliasy pocztowe nie działają tak jak powinny.
Nie jest to Pańska wina. Czy jest to wina OVH - sprawa dyskusyjna. Argumenty przedstawiłem powyżej.

pozdrawiam

marksman
02-10-2006, 22:27
Wystarczy odpisywać na forum i na reklamacje.

PHP mailer to nie to samo co mail(), różni się chociażby możliwością autoryzacji SMTP. No i ten skrypt jest bezzasadnie zablokowany, bo tylko pozwala na ograniczenie ilości spamu.

Co do SPF - inne firmy jakoś mogą to załatwić. Poczytałem w necie i to nie jest aż taka czarna magia, czy technologia prosto z NASA.

A co do krzyczenia i zamieszczania tylko raz - sorry, ale to wy mnie do tego zmusiliście. Zrobiłem bajzel i w koncu ktoś to zauważył i odpisał. Na moje pytania, prośby, sugestie i reklamacje nie raczył odpowiedzieć przez ponad tydzień nikt z pomoc(at)ovh.pl, ani nawet moderatorzy na forum, np. Żwirek.
To jest chyba obrazkowa definicja waszego 'bezzwłocznie' "OVH zobowiązuje się: [...] Bezzwłocznie interweniować na żądanie Klienta w przypadku wadliwego funkcjonowania serwera nie związanego z niewłaściwym użytkowaniem serwera przez Klienta."

Tak więc czy to moja wina, że PHPmailer jest bezpodstawnie zablokowany?
A może to moja wina, że aliasy pocztowe nie działają tak jak powinny.
Byćmoże tez moja winą jest, że ovh od ponad 19 dni podejmuje decyzję w sprawie SPF?

Żeby nie być gołosłownym mail z 13.09.2006

Kod:
From: 	- Wed Sep 13 10:50:28 2006

To: 	marksman 
CC: 	pomoc[at]ovh kropka pl
Subject: 	Re: Problem z aliasami pocztowymi
References: 	<45071BF8.6040301@o2.pl>
In-Reply-To: 	<45071BF8.6040301@o2.pl>
Content-Type: 	text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 	8bit

Witam,
Niestety przekierowania te nie będą działać z powodu braku funkcji SPF 
dla maili. Planujemy je wprowadzenie ale niestety nie jestem w stanie 
powiedzieć kiedy będzie to zrobione.

Pozdrawiam
Małgorzata Janik OVH.pl

marksman napisał(a):

> Witam ponownie,
> mam problem z utworzeniem aliasów pocztowych.
> W przypadku wysyłania maila z kont na o2.pl, go2.pl i tlen.pl przy 
> ustawionym aliasie na konto na o2.pl, go2.pl i tlen.pl przychodzi 
> wiadomość o temacie "failure notice" z konta 
> MAILER-DAEMON@23.mail-out.ovh.net o treści:
>
>
>
> W przypadku wysyłania z o2 na inny serwer wszystko działa, tak samo 
> jak z innego serwera na o2.
> Mój nic MK40124-OVH, domena bjdm.eu, serwer 1000GP
>
> Z góry dziękuję za udzieloną pomoc
> Michał Kanadys

Łabędź
02-10-2006, 15:26
Cytat Napisał marksman
Co np. nie działa?
Nie działają aliasy pocztowe, nie działa skrypt PHPMailer, który jest niezbędny do prawidłowego działania, bo wysyłając przez mail() niektóre serwery adresatów odrzucają jako spam.
Aliasy działają. Problem jest z protokołem SPF używanym przez zewnętrznych operatorów. Słuszność używania tego protokołu jest mocno dyskusyjna. Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, czy będziemy się 'pakować' w tą technologie, dlatego trudno jest jednoznacznie określić kiedy będzie gotowe (i czy wogóle). Polecam lekturę w sieci na ten temat.

PHPMailer działa. Wystarczy użyć funkcji mail().
Nie widze powodu, dla którego maile z funkcji 'mail()' miały by być traktowane jako spam.

Cytat Napisał marksman
Więc jeśli masz jakieś wątpliwości to nie zastanawiaj się dwa razy - wybierz INNY serwer w INNEJ firmie!
Oczywiście. Po to jest wolny rynek, żeby wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę.

P.S. Zdecydowanie wystarczy napisać jeden raz. I nie ma potrzeby krzyczeć.

pozdrawiam

marksman
02-10-2006, 14:16
Uwaga, uwaga !!!
Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem serwera na ovh - odradzam!!!
Pomocy brak. Jedyne co uzyskałem pisząc na pomoc(at)ovh.pl to odpowiedzi typu "tak, wiemy, że nie działa, nie wiemy kiedy zadziała" albo "nie działa, może w najbliższym czasie to wprowadzmy, ale nie wiem kiedy".
Na forum odpowiedzi mozecie zobaczyć jakie dostałem - 0 (słownie: zero) konkretów.

Co np. nie działa?
Nie działają aliasy pocztowe, nie działa skrypt PHPMailer, który jest niezbędny do prawidłowego działania, bo wysyłając przez mail() niektóre serwery adresatów odrzucają jako spam.

Czemu to piszę?
Bo nie uzyskałem pomocy.

Bo na moją reklamację wysłaną z 3 różnych kont pocztowych nawet nikt nie raczył odpowiedzieć.

Bo ktoś chamsko wrzucił do Warunki ogólnych dotyczących serwerów wirtualnych tekst: "OVH dostarcza narzędzia informatyczne, narzędzia bezpieczeństwa i programy niezbędne do funkcjonowania strony internetowej Klienta [...] OVH zobowiązuje się zachować należytą staranność w celu zapewnienia stabilności, działania bez przerw i wysokiej jakości usług, które oferuje. [...] OVH zobowiązuje się: 8.2. Bezzwłocznie interweniować na żądanie Klienta w przypadku wadliwego funkcjonowania serwera nie związanego z niewłaściwym użytkowaniem serwera przez Klienta. 8.3. Zapewnić utrzymanie na najlepszym poziomie jakości swoich narzędzi. [...] Zastosowanie ogólnych warunków sprzedaży - Niniejsze warunki ogólne mają moc wiążącą co do każdej usługi serwera wirtualnego świadczonej przez OVH bez względu na wybraną opcję, wybrany serwer wirtualny i sposoby otwarcia serwera wirtualnego, z zastrzeżeniem postanowień art. 17 ''Zmiana''.

Bo ktoś sie z tych warunków i zobowiązań nie wywiązuje!!!

Więc jeśli masz jakieś wątpliwości to nie zastanawiaj się dwa razy - wybierz INNY serwer w INNEJ firmie!