We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Brak typu MIME (bledny typ?) dla archiwum JAR

DemoNick
03-10-2006, 12:59
podłączam się bo temat dotyczy zgrywania jar przez wap z serwera ovh.org

czy można zrobić tak żeby mi pokazywało w komórce wszystkie pliki *.jar z katalogu, bo narzazie musze podać dokładny adres do pliku żeby go zgrać, a niektóre mają dziwne nazwy i trochę ciężko je wpisać.
wolał bym podać np. adres: mojastrona.ovh.org/wap/pliki/
i żebym mógł sobie wybrać stamtąd plik do załadowania w koma

wie ktoś jak to najłatwiej zrobić, taką listę wyboru plików?

mariano
29-09-2006, 10:29
Cytat Napisał Masta
Powinno byc dla JAD (to moze jest dobrze ustawione, moze nie jest - w kazdym razie telefon plik JAD pobiera i odczytuje poprawnie)
Tu jest ok.

Powinno byc dla JAR( i to jest zle - nawet w FF 2.0 pokazuje inne okienko do sciagania niz z republiki, wiec raczej cos z typami MIME nie tak)
application/java-archive
Dziwne. Pomyslalby kto, ze Apache powinien domyslnie rozpoznawac tak popularny typ pliku...
Oczywiscie poprawimy to. Dzieki, ze zwrociles uwage.

Tego typu problemy mozna tez rozwiazac bez interwencji administratorow. Mozesz utworzyc plik .htaccess i dodac do niego:

Kod:
AddType application/java-archive .jar

Masta
28-09-2006, 17:04
Problem byc moze dotyczy calego OVH, ale konto mam tylko na 60free, dlatego pisze tutaj.

Otoz najprawdopodobniej jest na serwerze zle ustawiony typ MIME dla plikow JAR. Przez to umieszczony na serwerze midlet javy nie moze zostac sciagniety z poziomu komorki. Jak umieszcze plik np. na darmowym serwerze Republika to nie ma tego problemu.

Powinno byc dla JAD (to moze jest dobrze ustawione, moze nie jest - w kazdym razie telefon plik JAD pobiera i odczytuje poprawnie)
text/vnd.sun.j2me.app-descriptor

Powinno byc dla JAR( i to jest zle - nawet w FF 2.0 pokazuje inne okienko do sciagania niz z republiki, wiec raczej cos z typami MIME nie tak)
application/java-archive

Mam nadzieje, ze zostanie to poprawione...