We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Baza danych w joomla

kajeto
18-09-2006, 13:44
dziękuję,
zadziałało

teraz biorę się za przeniesienie bazy z innego serwera.

Jeżeli będę miał problem napiszę
oczywiście jeśli nie będzie podobnego problemu na tym forum

jeszcze raz dzięki
z pozdrowieniami

mariano
18-09-2006, 12:37
Masz BOM (Byte Order Mark) na poczatku pliku (Notepad.exe wstawia go automatycznie). Mowiac 'edytor' mialem na mysli 'EDYTOR', nie notepada. Sprobuj zmienic dumpa jakims innym programem.

kajeto
18-09-2006, 12:16
witam,
usunąłem te linijki:
CREATE DATABASE `zara` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
USE zara;

i wyskakuje mi taki błąd:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '

CREATE TABLE `jos_banner` (
`bid` int(11) NOT NULL,
`cid` int(11) NO' at line 1

Nie mam pojęcia o co tu chodzi

mariano
18-09-2006, 09:41
Sprobuj otworzyc dumpa w edytorze i usunac "create database". Powinno byc gdzies na samym poczatku.

kajeto
17-09-2006, 20:27
witam,
ostatnio postanowiłem nauczyc sie przenosic bazy danych na inny serwer

Niestety poległem na pierwszym kroku. Otóż zainstalowałem sobie Joomle, by potestować na jej bazie danych.

Mój pierwszy krok polegał na exportowaniu bazy. Zrobiłem to przez phpmyadmin z zaznczeniem opcji kompatybilnosc z baza mysql4...

Poszło gładziudko. Następnie chciałem bazę tą przywrócić. I tu zaczął się problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Przy próbie importu wywala mi komunikat:
#1007 - Can't create database 'zara'; database exists

Z tego co widzę, phpmyadmin chce utworzyć nową bazę, a ja chciałbym przywrócić pierwotną bazę. Jak to zrobić nie mam pojęcia.
Przegrzebałem już całe forum i nic z tego nie czaje

Proszę o pomoc.
Z pozdrowieniami