We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kiedy będzie SPF?

marksman
15-09-2006, 20:56
Chciałem zrobić alias pocztowy do konta na o2.pl (serwer 1000GP, domena .eu)
Wysyłanie maili z mmj.pl, punkt.pl, wp.pl, poczta.onet.pl, o2.pl, a nawet z serwerów ovh wydaje się działać i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nie dochodzą maile z o2 na o2 przez alias na ovh. Tak samo z wp na wp przez alias, no generalnie na ten sam serwer przez alias nie dochodzą.
W zamian dostaję maila z MAILER-DAEMON@4.mail-out.ovh.net o temacie "failure notice" i treści:
Kod:
Hi. This is the qmail-send program at 4.mail-out.ovh.net.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

:
193.17.41.45 does not like recipient.
Remote host said: 550 : Recipient address rejected: Bad SPF records, see http://spf.pobox.com/
Giving up on 193.17.41.45.

--- Below this line is a copy of the message.
No i poniżej nagłówek i treść wysłanego maila.

Szczerze powiem, że nie bardzo mnie to satysfakcjonuje, bo w takim przypadku całe 1000 aliasów (a może 2000, bo w menadżerze mi wyświetla 4/2000, ale w specyfikacji oferty jest 1000) jest bezużytecznych. Może przez to, że prawie działają jest tyle możliwych do zrobienia?

Pisałem na pomoc[at]ovh.pl i dostałem dość lakoniczną odpowiedź:
Kod:
Witam,
Niestety przekierowania te nie będą działać z powodu braku funkcji SPF dla maili. Planujemy jej wprowadzenie ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy będzie to zrobione.
Ma ktoś może pomysł jak obejść ten błąd i zrobić użytek z aliasów pocztowych? Ewentualnie może ktoś wie już kiedy SPF będzie wprowadzony?