We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

phpBB od podstaw

mariano
18-09-2006, 10:19
Cytat Napisał CastorKrieg
Failed sending email :: PHP ::
Z 60free nie mozna wysylac maili przy uzyciu funkcji mail(). Musisz przekonfigurowac phpBB tak, zeby uzywal protokolu smtp do wysylania maili. W angielskiej wersji jest to pod "Email settings" -> "Use SMTP Server for email" (+ pola "SMTP Server address" etc.). Na pewno bez trudu znajdziesz te ustawienia w wersji polskojezycznej.

CastorKrieg
16-09-2006, 20:57
Zainstalowałem forum, skonfigurowałem, tyle że nowi userzy nie mogą się zarejestrować. Metodę aktywacji wybrałem link aktywacyjny wysyłany e-mailem, tyle że po naciśnięciu "Submit" wyświetla się taki oto błąd:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

Jak można temu zaradzić? Co zrobić aby userzy otrzymywali e-mail bez przeszkód?

CastorKrieg
15-09-2006, 18:14
Wielkie dzięki, tak zrobię, ale kiedy chcę wykasować zawartość /www/ nie mogę, gdyż jest odmowa dostępu. Jak mogę to skasować?

UPDATE: Po co mi tworzenie Grup użytkowników?

mariano
15-09-2006, 14:58
Kod:
select * from  phpbb_forum1config where config_name='script_path';

+-------------+--------------+
| config_name | config_value |
| script_path | /phpBB/      |
Jednym slowem masz calkowicie zepsuta instalacje. Najlepiej wyczysc cale swoje konto, rozpakuj phpBB w katalogu 'phpBB' i zainstaluj wszystko porzadnie, jak nakazuja przewodniki: http://60free.ovh.org/pl/support/sup...tallPhpBB.html.

CastorKrieg
15-09-2006, 14:38
http://www.newhall-hkust.ovh.org/index.php

Oto strona forum, spróbuj kliknąć na Logowanie albo chociaż Panel Administracyjny, to się wysypie. jakieś rady?

mariano
15-09-2006, 14:07
U mnie wszystko dziala. Moglbys podac dokladnego linka, gdzie Ci sie wysypuje?

CastorKrieg
15-09-2006, 11:55
Forum założone, zgrałem pliki konfiguracjne do /www/ ale nie do /www/phpBB, tylko teraz gdzie nie kliknę wyskakuje mi błąd "Nie masz prawa dostępu do wybranego katalogu, etc." Winna ścieżka? Jak temu zaradzić?

Wielkie dzięki.

mariano
13-09-2006, 11:24
Cytat Napisał CastorKrieg
Login: newhall-hkust ???
Tak.

Haslo: takie jak w managerze ???
Mozesz je ustawic w managerze: Serwer wirtualny -> Hasło FTP.

CastorKrieg
13-09-2006, 10:51
WIelkie dzieki za to. Kolejne pytanie to login na ftp.

Domena: newhall-hkust.ovh.org

FTP: ftp://ftp.60free.ovh.org, port: 21

Login: newhall-hkust ???
Haslo: takie jak w managerze ???

Katalog docelowy: moge to zostawic puste?

Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

mariano
11-09-2006, 09:48
Serwer wirtualny -> Bazy danych SQL -> Hasło

CastorKrieg
10-09-2006, 05:43
Witam wszystkich!

Proszę o pomoc, w kwestiach PHP nie jestem zbyt biegły. Chcę stworzyć forum dyskusyjne dla znajomej, bardzo proste bez żadnych rozbudowanych funkcji. Chcę wrzucić phpBB oficjalnego klienta na ftp ale kierując się przewodnikiem muszę zmienić MySQL hasło w Managerze. Tyle, że nie mogęznaleźć tej opcji, gdzie się ona znajduje?

Pozdrawiam,
Castor