We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

wiki na tomcacie

jaszczur
17-10-2006, 13:25
Skopiowanie tools do katalogu tomcata pomoglo. 10000000 podziekowan!

mariano
17-10-2006, 09:03
To sprobuj skopiowac do katalogu tomcata ("common/lib/tools.jar"). Sprawdz tez, czy nigdzie nie "wisi" stara sciezka (do jre1.4).

jaszczur
16-10-2006, 20:36
lokalizacja: C:\Program Files\Java\jdk1.5.0_08\lib\tools.jar wiec jest chyba ok.

mariano
16-10-2006, 09:04
Kompilator javac musi byc w katalogu $JAVA_HOME/lib/tools.jar albo w "common/lib/tools.jar" w katalogu Tomcata. Sprawdz, czy tak rzeczywiscie jest.

jaszczur
15-10-2006, 18:49
witam ponownie.

z przyczyn technicznych musialem odlozyc sprawe wiki na bok, ale wrocila jak bumerang

Problem mam ciagle ten sam i dalej nie mam pojecia co z tym zrobic. Zainstalowalem jave 1.5, zainstalowalem od nowa apache (jestem po reinstalce systemu) -dokladnie wersje Apache Tomcat/5.0.28.
Skopiowalem do katalogu Webapps katalog Wiki, rozpakowalem tan pik *.war i wszystko wyglada pieknie. W managerze w oknie Applications pojawila sie pozycja JSPWiki (czyli jest deployed - tak to rozumiem). Jak na nia klikne, zamiast platformy Wiki pojawia sie znany juz komunikat. Wkleje go jeszcze raz

Kod:
HTTP Status 500 -

type Exception report

description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

org.apache.jasper.JasperException: Unable to compile class for JSP
	org.apache.jasper.compiler.DefaultErrorHandler.javacError(DefaultErrorHandler.java:97)
	org.apache.jasper.compiler.ErrorDispatcher.javacError(ErrorDispatcher.java:346)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.generateClass(Compiler.java:414)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.compile(Compiler.java:472)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.compile(Compiler.java:451)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.compile(Compiler.java:439)
	org.apache.jasper.JspCompilationContext.compile(JspCompilationContext.java:511)
	org.apache.jasper.servlet.JspServletWrapper.service(JspServletWrapper.java:295)
	org.apache.jasper.servlet.JspServlet.serviceJspFile(JspServlet.java:292)
	org.apache.jasper.servlet.JspServlet.service(JspServlet.java:236)
	javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:802)

root cause

Unable to find a javac compiler;
com.sun.tools.javac.Main is not on the classpath.
Perhaps JAVA_HOME does not point to the JDK
	org.apache.tools.ant.taskdefs.compilers.CompilerAdapterFactory.getCompiler(CompilerAdapterFactory.java:106)
	org.apache.tools.ant.taskdefs.Javac.compile(Javac.java:935)
	org.apache.tools.ant.taskdefs.Javac.execute(Javac.java:764)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.generateClass(Compiler.java:382)

note The full stack trace of the root cause is available in the Apache Tomcat/5.0.28 logs.
Bardzo prosze o pomoc! Jak mam odpalic ta zakichana Wiki!

mariano
05-09-2006, 09:40
Cytat Napisał jaszczur
MAm za to j2re-1.4.2_10. Jednak przy instalacji tomcata automatycznie wskazalo mi katalog (jako ten co mam w nim jave) jre1.5.0_08, ale wydaje mi sie, ze to ok, bo to chyba po prostu update javy ... no chyba, ze nie
Watpie, zeby zrobilo Ci update javy. Moze jednak zmien sciezke na j2re-1.4.2_10, albo, jeszcze lepiej, zainstaluj jave1.5.

jaszczur
04-09-2006, 21:14
witam userow i adminow

Jestem tu swiezutki, podobnie jak swiezy jestem w temacie "server". Obecnie probuje zainstalowac jspwiki na moim kompie i to wymaga tomcata. Ok, tomcata zainstalowalem i troche poczytalem co sie z tym robi. Katalog Wiki umiescilem w webapps, a w managerze zrobilem deployd jspwiki.
Jednak wiki nie chce sie odpalic (HTTP Status 404), a jak w kontext pfad klikne jspwiki to dostaje cos takiego:

Kod:
type Exception report

description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

org.apache.jasper.JasperException: Unable to compile class for JSP
	org.apache.jasper.compiler.DefaultErrorHandler.javacError(DefaultErrorHandler.java:97)
	org.apache.jasper.compiler.ErrorDispatcher.javacError(ErrorDispatcher.java:346)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.generateClass(Compiler.java:414)

root cause

Unable to find a javac compiler;
com.sun.tools.javac.Main is not on the classpath.
Perhaps JAVA_HOME does not point to the JDK
	org.apache.tools.ant.taskdefs.compilers.CompilerAdapterFactory.getCompiler(CompilerAdapterFactory.java:106)
	org.apache.tools.ant.taskdefs.Javac.compile(Javac.java:935)
	org.apache.tools.ant.taskdefs.Javac.execute(Javac.java:764)
	org.apache.jasper.compiler.Compiler.generateClass(Compiler.java:382)

note The full stack trace of the root cause is available in the Apache Tomcat/5.0.28 logs.
nie bardzo kumam co mam zle, bo jave mam zainstalowana. Co prawda nie jest to SDK SUN'a bo wydaje mi sie, ze nie musze calego SDK instalowac. MAm za to j2re-1.4.2_10. Jednak przy instalacji tomcata automatycznie wskazalo mi katalog (jako ten co mam w nim jave) jre1.5.0_08, ale wydaje mi sie, ze to ok, bo to chyba po prostu update javy ... no chyba, ze nie

moze ktos mi powiedzoiec, co musze zrobic, zeby odpalic te nieszczesna jspwiki?

z gory dziekuje
jaszczur