We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

prosba o pomoc dla poczatkujacego ...

Piachu
17-08-2006, 15:36
Zamiast
print("Wpisales: $pole");
?>

Powinno być
echo "Wpisales: " . $_POST["pole"];
?>

pawel.iks
16-08-2006, 11:00
Witajcie!

Jestem nowy tak tu jak i w programowaniu w PHP ... nie dawno zalozylem konto 60free i probowalem ostatnio zrobic sobie prosty formularz do wysylania maili do mnie ... (jesli ktos ma jakies gotowe rozwiazanie na to i zechcialby sie nim ze mna podzielic, to chetnie je zastosuje ) I napotkalem pewne problemy ...

1) formularz to plik form.html znajdujacy sie w katalogu x, ktory laduje po kliknieciu odpowiedniego linka na stronie glownej za pomoca skryptu javascript (zeby okienko bylo male itd) ... i teraz nie wiem co mam wpisac w action formularza ... czy adres wzgledny od katalogu x, gdzie sie znajduje dokument form.html do pliku php czy od styrony glownej, ktora wywolala to okienko do tego pliku php ... w obu przypadkach wyskakuje blad "nie znaleziono obiektu"

2) Gdy tworze jakis formularz i chce z niego przeslac dane do php napotykam problemy ... dajmy na to, ze form.html ma postac:
...

...

a plik a.php postac:

...
print("Wpisales: $pole");
?>
....

gdy wcisne OK na stronie form.html, to wyswietli sie:

"Wpisales" czyli tak jakby zmienna $pole nie jest widoczna ... a powinna (??) byc ...

3) Mam problemy z klasa phpmailer ... probuje wyslac od siebie wiadomosc na swoja druga skrzynke ... wpisuje wszystko jak w przykladzie na stronie z przewodnika i ... wyskakuje mi blad z phpmailer.errorInfo() ... "following from adress failed: moj_adres" ... hmmm ... to frustrujace dosc ...